ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie samochodu z wypożyczalni aut. Ci, którzy mają to zrobić po raz pierwszy w życiu, zadają sobie wiele pytań związanych z zasadami i przebiegiem procedury wypożyczenia pojazdu.

Wypożyczenie samochodu – pytania i odpowiedzi

Warto podkreślić, że cała procedura wypożyczenia samochodu jest maksymalnie uproszczona, aby osoby zainteresowane taką usługą mogły w parę minut wszystko wygodnie załatwić. Zamówienie samochodu może odbyć się przez stronę internetową wypożyczalni lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta danej firmy. Po ustaleniu wszystkich najważniejszych kwestii, przedstawiciel wypożyczalni przyjeżdża z samochodem pod wskazane przez klienta miejsce, mają przy sobie umowę wypożyczenia pojazdu.

Z usług wypożyczalni samochodów mogą skorzystać osoby posiadające prawo jazdy od przynajmniej roku czasu i mające ukończone 21 lat. W przypadku większości samochodów z dobrych wypożyczalni nie jest konieczne wpłacanie kaucji zabezpieczającej, chyba że klient chce wypożyczyć auto z wyższej półki. Natomiast kwestia paliwa jest rozwiązywana w sposób zależy od przepisów panujących w danej firmie. Najczęściej wypożyczalnie przyjmują taką metodę, że klient zwraca samochód z taką samą ilością paliwa w baku, jaką otrzymał przy odbiorze pojazdu. Niektóre firmy mają też możliwość doliczenia do ceny wynajmu całego zatankowanego baku, wtedy w ostatnim dniu wynajmu należy zwrócić pojazd z pustym bakiem.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy wypożyczającej samochody, to bardzo polecana jest wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu – carfree.pl.

Przyszli klienci wypożyczalni samochodów często też zadają sobie pytanie, jak wygląda sprawa ubezpieczenia pojazdu. Dobre wypożyczalnie w cenie wynajmu dają samochody z pełnym ubezpieczeniem, co znacząco poprawia komfort jazdy i zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Niektórzy zastanawiają się też nad tym, jakich dokumentów potrzebują, aby wypożyczyć samochód. Są to dwa dokumenty. Pierwszym jest jakiś dokument potwierdzający tożsamość, jak np. paszport czy dowód osobisty, a drugim oczywiście prawo jazdy, uprawniające do kierowania samochodem.

Bardzo często klienci wypożyczają samochody, gdy udają się w podróż służbową samolotem i w mieście docelowym potrzebują wygodnego i szybkiego środka transportu, jakim może być właśnie samochód z wypożyczalni. Warto wiedzieć, że dobre wypożyczalnie wychodzą naprzeciw takim osobom i umożliwiają podstawienie samochodu na lotnisko bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Istotną z punktu widzenia klientów kwestią jest także sam odbiór samochodu. Następuje on po telefonicznym potwierdzeniu miejsca odbioru. Pracownik wypożyczalni podjeżdża wybranym przez klienta samochodem we wskazane miejsce, mając przy sobie umowę wypożyczenia i protokół odbioru pojazdu. Cała procedura przekazania samochodu trwa nie więcej niż kilka minut.

Zapraszamy również do przeczytania naszego kolejnego artykułu pt. „Wynajem terminowy we Wrocławiu – samochód bez żadnych ograniczeń”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00