UCZELNIA:

Do czyich rąk trafią „uniwersyteckie Oscary”? W środę gala Laur Naukowca

Aktywność studentów poza nauką i uczelnią jest w cenie. Kontakty międzynarodowe, działania na rzecz mieszkańców miasta czy regionu mogą np. przełożyć się na dobrą pozycję w przyszłej pracy. Często też studenci chcą robić coś bezinteresownie, bez czekania na nagrodę. Co roku mogą jednak zostać uhonorowani.

Podczas gali Laur Naukowca Parlament Studencki UZ nagradza są najaktywniejsze koła i organizacje studenckie na uczelni. W tym roku wydarzenie będzie miało szczególną oprawę – odbędzie się w trakcie Bachanaliów.

Zależało nam na tym, żeby zobaczyć, czy będzie większe, czy mniejsze zainteresowanie. Miło nas to zaskoczyło – zgłosiło się bardzo dużo kół, jeszcze więcej niż do tej pory, przez ostatnie 4 lata. Zgłosiło się również bardzo dużo uczestników. Włączenie gali w część Bachanaliów troszeczkę podniosło nam rangę tej uroczystości.Agnieszka Dąbrowska, Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przykładowe kategorie, w których kapituła przyznaje Laur Naukowca, to „najpopularniejszy projekt roku”, „międzynarodowy projekt roku” i „opiekun roku koła naukowego”. Wręczane są również nagrody honorowe.

Projekty, które realizują koła naukowe i organizacje studenckie, powinny oczywiście wykraczać poza zasięg uniwersytetu. Liczy się również wiele innych aspektów, np. sukcesy za granicą.

Weźmy sobie pod uwagę na przykład międzynarodowy projekt roku. Studenci, którzy realizowali projekt w ciągu roku akademickiego 2018/2019, mogli zgłosić taki projekt. Mogliśmy go przypasować do tej kategorii, jeżeli nie odbywał się tylko na samej uczelni, ale również, dajmy na to, studenci realizowali swój projekt gdzieś za granicą. Na przykład było koło naukowe, które wyjeżdżało za granicę, osiągało sukcesy na mistrzostwach świata.Agnieszka Dąbrowska

Laur Naukowca śmiało można nazwać „Oscarami Uniwersytetu Zielonogórskiego”. Z pewnością i tym razem nie zabraknie czerwonego dywanu, konfetti i atrakcji po rozdaniu nagród. A kto będzie miał najwięcej powodów do radości? Dowiemy się w środę, 22 maja o godzinie 19:00 w Lubuskim Teatrze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00