ZIELONA GÓRA:

Zielone Ładowarki dla Zielonej Góry. Wiele potrafią! [BUDŻET OBYWATELSKI]

Zasilane energią słoneczną doładują smartfony, dostarczą sygnał WiFi, a także będą wyposażone w narzędzia, które pozwolą na… naprawę rowerów. Multidyscyplinarne Zielone Ładowarki mogą wkrótce pojawić się w mieście.

Projekt w Budżecie Obywatelskim zakłada budowę sieci dziesięciu „Zielonych Ładowarek” ze stacjami naprawy rowerów. W różnych miejscach Zielonej Góry będzie można naładować m.in. smartfony, a także skorzystać internetu. Urządzenia będą wyposażone w Audio Guide’a, który pozwoli na odsłuchanie informacji, przydatne zwłaszcza gościom, w którym miejscu miasta się znajdują.

Drobne rowerowe naprawy umożliwią zaś narzędzia, które będą się znajdować w punkcie naprawy rowerów. Co ważne, ładowarka posiada półki, na których będzie umieszczony napis alfabetem Braille’a wraz z instrukcją obsługi urządzenia.

Dodatkowym atutem Zielonej Ładowarki, umiejscowionej w pobliżu miejsc odpoczynku takich jak ławki jest zamontowany system odstraszania komarów, tak aby odpoczynek odbywał się w sposób wolny od ukąszeń tych insektów.

Montaż Zielonych Ładowarek ze Stacjami Naprawy Rowerów nie wymaga uzbrajania miejsca inwestycji w dodatkową infrastrukturę. Urządzenie korzysta wyłącznie z zasilania, które samo wytwarza z energii słonecznej. Inwestycja nie jest związana z podłączaniem jakichkolwiek mediów.

Zielona Góra bardzo intensywnie rozwija swoją infrastrukturę turystyki rowerowej. Taka turystyka współcześnie związana jest z korzystaniem z licznych urządzeń lub aplikacji służących do  nawigacji, pomiarów itp. Intensywne korzystanie z urządzeń multimedialnych wymaga uzupełniania poziomu naładowania baterii. Ponadto często potrzebujemy skorzystać z internetu lub po prostu dokonać drobnych napraw w naszych rowerach.

Zbudowanie sieci Zielonych Ładowarek pozwoli użytkownikom rowerów w swobodny sposób poruszać się po Zielonej Górze bez obaw o brak zasięgu lub o poziom naładowania baterii w telefonach.

Zielone Ładowarki, wytwarzając prąd ze słońca i wiatru oprócz udostępniania bezpłatnego ładowania dodatkowo podkreślają ekologiczny, innowacyjny i turystyczny charakter naszego miasta.

mat. wnioskodawcy

Proponowane lokalizacje:

Stary Rynek – przy Ratuszu

Al. Wojska Polskiego przy Rondzie PCK

Al. Konstytucji 3 Maja przy Centrum Nauki Keplera

Wrocławska 12A – przy Palmiarni

Podgórna – przy Urzędzie Miasta

Plac Bohaterów – Przy fontannie

Dworcowa – przy Centrum Przesiadkowym

Sulechowska przy CRS

Stefana Batorego

Festiwalowa 3 –przy Amfiteatrze

Jeśli zgłosiłeś projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 i chcesz go wypromować w radiu, na naszym fanpage’u, stronie internetowej oraz na innych kanałach informacyjnych, wyślij na adres: bo@um.zielona-gora.pl informacje o swoim projekcie (min. 1000 znaków), zdjęcia, wizualizacje oraz dane kontaktowe. Projekty będą promowane od 23 lipca br. do dnia rozpoczęcia głosowania. Przy dużej ilości zgłoszeń decyduje kolejność. Zastrzegamy sobie prawo do redagowania treści.
mat. wnioskodawcy
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00