Od 4 marca swoją artystyczną pracę zawiesił m.in. Lubuski Teatr, który dotkliwie odczuwa brak widowni i zaczyna liczyć straty. Odwołane spektakle i zawieszone próby do nowych projektów oznaczają dla aktorów brak pieniędzy. Coraz trudniej artystom utrzymać siebie i rodziny.
W związku ze zwiększającą się liczbą przypadków zachorowań na COVID-19, Premier M. Morawiecki zdecydował o odwołaniu od 12 marca do 25 marca imprez masowych, oraz zawieszeniu funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin w całym kraju.
Na terenie województwa lubuskiego podległe samorządowi instytucje kultury, w tym i miasta Zielonej Góry musiały zmierzyć się z tą decyzją już tydzień wcześniej. Od 4 marca swoją artystyczną pracę zawiesił m.in. Lubuski Teatr, który dotkliwie odczuwa brak widowni i zaczyna liczyć straty. Odwołane spektakle i zawieszone próby do nowych projektów oznaczają dla aktorów brak pieniędzy. Coraz trudniej artystom utrzymać siebie i rodziny.
O nastroje panujące w Lubuskim Teatrze zapytaliśmy aktorkę Annę Habę.
Artyści rozumieją wprowadzenie ograniczeń w realizowaniu wydarzeń artystycznych, ale wielu z nich może pozostać bez środków do życia. Aktorka wyjaśniła na czym polega specyfika zarobków zespołu artystycznego.
W dalszej części rozmowy z Anną Habą skupiliśmy się na jej pracy w teatrze i na planie serialu „Na sygnale”, w którym gra rolę Lidki Chowaniec. Podzieliła się z nami również swoimi marzeniami.
Całej rozmowy z Anną Habą można wysłuchać poniżej.
Anna Haba – aktorka teatralna i filmowa. Od 2009 roku związana z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze. Najważniejsze role: M-lle Blanche – „Gracz”, reż. Krzysztof Prus, Ursulka Althe – Farmaceutka – „Trash Story”, reż. Marcin Liber Antosia – „Chory z urojenia” reż. Paweł Aigner Puk – „Sen nocy letniej”, reż. Robert Czechowski Siostra Mary Amnezja – Chodzące nieszczęście / Siostra Maria Anna – „Siostrunie” reż. Jan Szurmiej; Piaf – „Piaf” reż. Jan Szurmiej; „Lepszy świat” reż. Jakub Roszkowski; Marusia, Katja – Girlsa I – „Ach! Odessa – Mama…” reż. Jan Szurmiej; Baśka – „Czasami księżyc świeci od spodu” reż. Paweł Wolak i Katarzyna Dworak; Mirka – „Dżama. Arabska Noc” reż. Paweł Kamza.