Miejska zieleń może mieć różne formy – rabaty, kosze, wieże z kwiatów czy zielniki, w których znajdziemy rośliny przyprawowe. O tym, jakie jeszcze elementy roślinne mogą pojawić się w naszym otoczeniu, dowiedzą się uczestnicy warsztatów edukacyjno-artystycznych Lubuskiego Teatru.
Cykl zajęć zacznie się w sierpniu. Projekt pt. „Naturalnie teatr” składa się z warsztatów, które będą nawiązywać do idei miasta-ogrodu.
Czyli miasta bardzo zielonego, z dużym potencjałem samowystarczalności, jeżeli chodzi o przestrzenie rekreacyjne. Otrzymaliśmy przeróżne propozycje, np. tworzenia słuchowiska o dziwnych zwierzętach zamieszkujących centrum miasta albo żeby stworzyć gry terenowe, które uwrażliwiają na odbieranie przyrody w mieście. Mamy dużo działań florystycznych.
W trakcie wakacji warsztaty będą przeznaczone dla dzieci. Z kolei jesienią wezmą w nich udział uczniowie szkół średnich i nauczyciele.
Zaprosiliśmy przewodników, którzy specjalizują się w zagadnieniu miejskiej przyrody, tej w Zielonej Górze. Artyści, tacy jak Łukasz Zaleski, Hubert Wińczyk, w swojej twórczości podejmują temat przyrody, ekologii, związku człowieka z naturą. Zebraliśmy więc samych specjalistów.
Podobne warsztaty odbywały się już w Zielonej Górze. Wówczas nosiły nazwę „Rozkwitaj w teatrze”. Wtedy uczestnicy dekorowali roślinami wielką donicę, która dziś stoi przed budynkiem Lubuskiego Teatru.