LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Pewnie i bez problemów. Koszykarze Zastalu wygrali nad morzem

Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Mistrzowie Polski – koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra – z kolejną wygraną w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Zielonogórzanie pokonali nad morzem Asseco Arkę Gdynia 104:76 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Tylko w pierwszej kwarcie gospodarze dotrzymywali kroku naszej ekipie. Dzięki niezłej skuteczności w rzutach za trzy zespól Asseco Arki nawet prowadził. Ostatecznie po pierwszej kwarcie tylko punkt przewagi Zastalu. W drugiej odsłonie gospodarze trzymali się jeszcze blisko faworyta i do przerwy goście prowadzili nieznacznie  – 48:40.

Decydująca dla losów tego meczu okazała się trzecia kwarta, a dokładniej jej początek. Zastal zdominował zupełnie grę, drużyna Asseco Arki nie miała absolutnie nic do powiedzenia. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali wysoko, bo różnicą aż 28 punktów.

Warto dodać, że dziś zielonogórzanie wystąpili bez swojego czołowego gracza – Geoffrey’a Grossele’a, który miał problemy zdrowotne. Zadebiutował za to David Brembley zdobywając 6 punktów. Najwięcej “oczek” dla Zastalu wywalczył za to Nikos Pappas – 18.

Za dwa dni mecz w Zielonej Górze. Zastalowcy podejmować będą Anwil Włocławek.