ZIELONA GÓRA:

Fundusze poręczeniowe mało popularne?

Konkurs zdominowały studentki Zachodniej Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Zielonej Górze. Wśród czwórki uczestników tylko jedna osoba uczyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Łukasz Pabierowski, wiceprezes zarządu Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych w rozmowie z reporterem Radia Index zdradza, że dla komisji konkursowej liczyła się wartość merytoryczna i promocja idei poręczeń kredytów. Dla funduszu liczy się upowszechnienie idei poręczeń kredytowych wśród przyszłych przedsiębiorców. Zdaniem Łukasza Pabierowskiego to właśnie studenci tworzą dużą część tej grupy.

Wiceprezes wyjaśnił także jak przedsiębiorcy korzystają z pomocy tej organizacji. Przedsiębiorca, który potrzebuje pieniędzy na rozwój firmy i który nie ma dostatecznych zabezpieczeń może skorzystać z oferty funduszu. Taką propozycję otrzyma w bankach, które współpracują z organizacją.

W ubiegłym roku udzielił 221 poręczeń na sumę prawie 37 mln złotych.

 
 
Oficjalne wyniki:
 
I miejsce i nagrodę w wysokości 2.500,00 zł. Pani Renacie Siedleckiej za pracę pt. „Rola LFPK w finansowaniu sektora MŚP w Województwie Lubuskim” obroniona w Zachodniej Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych, Wydział Ekonomii i Handlu Międzynarodowego w Zielonej Górze. Promotor Pani dr inż. Anna Saniuk.

II miejsce i nagrodę w wysokości 1.500,00 zł. Pani Alicji Szpiczakowskiej za pracę pt. „Działalność Funduszy Poręczeń Kredytowych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem LFPK” obroniona w Zachodniej Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych, Wydział Ekonomii i Handlu Międzynarodowego w Zielonej Górze. Promotor Pani dr Renata Manacka

Autor: kt

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00