Umowę podpisali profesor Andrzej Pieczyński, dziekan WEIT oraz doktor Wiesław Sobolewski, dyrektor zielonogórskiego oddziału firmy Research & Engeneering Center. W rozmowie z Radiem Index obaj zgodnie podkreślali, że to ważny dzień zarówno dla uczelni jak i firmy REC. –Taki dzień jak dzisiaj jest istotny dla rozwoju uniwersytetu. Dla wydziału jest to podwójnie ważne, bo dzięki takim akademiom (…) nasi studenci mają możliwość bardzo dobrego przygotowania się do rynku pracy, od strony nowoczesnych technologii– mówił prof. Pieczyński.
A doktor Sobolewski dodał: -Widzimy to w ten sposób, że rzeczywiście jest to bardzo konieczne, bo na ogół zanim absolwenci staną się w pełni produktywni potrzebują 3-6 miesięcy intensywnego treningu. Będziemy im oferować część takiego przystosowania. Poza tym nasza firma jest innowacyjna. A to oznacza, że aby nią zostać musimy podtrzymywać naszą współpracę z uniwersytetem. Jednym z jej aspektów jest właśnie Akademia REC-.
Akademia będzie składać się zarówno z wykładów jak i zajęć praktycznych. Wykłady będą otwarte. –Na wykłady nie ma rekrutacji, będzie tyle miejsc ,ile zmieści się w sali. I one będą realizowane w budynku na ulicy Ogrodowej- dodaje prof. Pieczyński. Natomiast ćwiczenia praktyczne wymagały przeprowadzenia rekrutacji. W laboratoriach firmy swoje doświadczenie zdobędzie 20 studentów.
Być może jeszcze w tym roku akademickim uda się otworzyć na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji trzecią akademię. Profesor Pieczyński powiedział nam, że na chwilę obecną trwają w tej sprawie negocjacje.
Autor: Jakub Suszka