W tym czasie w weekendowych zjazdach 25 uczestników brało udział w wykładach i zajęciach, które przyczyniły się do zdobycia i pogłębienia przez kursantów podstawowej wiedzy z zakresu nauk o sporcie, w szczególności zagadnień dotyczących tenisa stołowego.
Program zajęć zarówno teoretycznych i praktycznych obejmował m.in. historię tenisa stołowego, technikę i metodykę nauczania gry w tenisa stołowego, fizjologię sportu czy też przygotowanie psychiczne zawodnika. Środki i metody kształtowania cech psychicznych zawodnika.
Kurs został zakończony egzaminem, do którego uczestnicy pilnie się przygotowywali. Wszyscy jednak, po czasie spędzonym z naszymi wykładowcami, byli znakomicie przygotowani i szczęśliwie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami i pytaniami. Nabyte kwalifikacje i umiejętności z pewnością przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności beneficjentów na lokalnym rynku pracy.
Po części oficjalnej, podczas której nastąpiło wręczenie absolwentom kursu zaświadczeń oraz certyfikatów potwierdzających uzyskanie nowego tytułu zawodowego instruktora tenisa stołowego nadawanego przez Ministra Sportu i Turystyki rozpoczęła się część nieoficjalna, gdzie uczestnicy wraz z zespołem projektu przy pożegnalnym kawałku torta podzielili się wzajemnymi refleksjami oraz wrażeniami z siedmiu miesięcy wspólnej nauki i wspólnie spędzonego czasu.
Autor: Lidia Legutko / akademia-sportu.org