PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Ciosy zadane w drugiej połowie! Lechia wygrywa u siebie

Lechia Zielona Góra lepsza od LKS-u Goczałkowice Zdrój. W meczu Betclic III ligi podopieczni Sebastiana Mordala wygrali 2:0 (0:0).

W Zielonej Górze odetchnęli z ulgą. Po dwóch ligowych porażkach z rzędu, Lechia Zielona Góra, pragnęła przełamania. W sobotę, czekało ich jednak starcie z niepokonanym LKS-em Goczałkowice Zdrój. Choć po pierwszej połowie, utrzymywał się bezbramkowy remis, ostatecznie lepsi okazali się zielonogórzanie, którzy wygrali to spotkanie 2:0. Na listę strzelców wpisali się Igor Kurowski 73’ i Franciszek Majchrzak 76’.

W pierwszej połowie, minimalnie bliżej objęcia prowadzenia, byli goście.
Drugie 45 minut, należało jednak do gospodarzy, którzy po strzeleniu gola na 1:0, poszli za ciosem i chwilę później, prowadzili już różnicą dwóch bramek. Tej przewagi, nie oddali do samego końca spotkania.

Po zasłużonym zwycięstwie, czas na odpoczynek i regenerację, które nie potrwają zbyt długo, bowiem już w nadchodzącą środę, o 16:30, na stadionie w Zbąszynku, Lechia podejmie Syrenę. Będzie to mecz II rundy lubuskiego Pucharu Polski, grupy zielonogórskiej. Z kolei najbliższe spotkanie Betclic III ligi, grupy III, Lechia zagra w Legnicy, z rezerwami Miedzi. Mecz odbędzie się 21 września, o 13:00.

Determinacją Lechia przeważała, podeszła bardziej zaangażowana. Trochę zostaliśmy w szatni. Mają też dużo jakości piłkarskiej.
Robimy swoje. Wyciągamy wnioski z poprzednich meczów. O ile z Cariną zagraliśmy słabo, o tyle ze Ślęzą uważam, że nie powinniśmy przegrać. Byliśmy dziś skuteczni, swoje sytuacje wykorzystaliśmy, dlatego wygraliśmy.