Uniwersytet Zielonogórski podpisał list intencyjny z firmą produkującą sprzęt pomiarowy. Współpraca uczelni z Mitutoyo z powodzeniem trwa od kilku miesięcy. Obie strony postanowiły ją rozszerzyć i sformalizować.
Jakie korzyści ma z tego tytułu Uniwersytet Zielonogórski? – Nasi studenci mają dostęp do nowoczesnego sprzętu na którym mogą pracować, a dzięki nabytym umiejętnościom będą atrakcyjni na rynku pracy – mówi prof. Justyna Patalas-Maliszewska, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ.
Mając w tej chwili nowe hale laboratoryjne wyposażamy je przy współudziale przedsiębiorstw. Dzięki czemu jesteśmy zgodni z obowiązującymi trendami technologicznymi. Dlatego nasz absolwent kończąc studia wchodzi na rynek pracy z pełną swobodą
Studenci mogą również odbywać wizyty studyjne w przedsiębiorstwie, tym samym zyskują dostęp do praktycznej wiedzy i możliwość prowadzenia badań dedykowanych. Charakter współpracy podkreśla Jakub Ruszkowski wiceprezes Mitutoyo.
Współpraca z uczelniami to jest coś co pomaga rozwijać firmę i dokładamy swoja cegiełkę do rozwoju nauki. To powoduje że inżynierowie są lepiej wykształceni i są obyci z narzędziami z którymi po studiach będą mieli do czynienia na co dzień w pracy. Istotne jest korzystanie z bieżących technologii i ten rytm należy utrzymać. Dziur do zasypania, a ciągle porównujemy się z zachodem, jest jeszcze sporo
Mitutoyo Polska jest częścią globalnej grupy Mitutoyo, światowego lidera w dziedzinie metrologii. Firma specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań metrologicznych, które wspierają szeroki zakres branż, od przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego po elektronikę i badania naukowe.