Trwa V konferencja “Współpraca Nauki i Biznesu w Inżynierii Produkcji”. Ponownie wykłady o transferowaniu technologii z uczelni do przedsiębiorstw, ale w nowej rzeczywistości. Naukowo bogatszej, ale gospodarczo trudniejszej.
25 lat temu powstało Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. Jakże odmienne epoki i rzeczywistość porównując koniec lat 90-tych z obecną erą sztucznej inteligencji. – Chcieliśmy wtedy po prostu przybliżyć uczelnie biznesowi – wspomina prof. Józef Korbicz jeden z założycieli CPTT i dodaje, że właściwym rozwiązanie okazało się inkubowanie pomysłów.
Czy da się nadążyć za pędzącymi zmianami w przemyśle? O tym właśnie rozmawia się podczas konferencji, a także o wdrożeniach w relacji uczelnia – biznes. Ta konferencja to również przegląd bieżącej sytuacji na rynku. – Zmiany cieszą bo determinują dynamikę naszych działań i wzmacniają naszą współpracę z przedsiębiorcami – twierdzi prof. Justyna Patalas – Maliszewska prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. Pierwsze takie konferencje odbywały się w czasie pandemii w trybie zdalnym.
Dziś mamy moment kryzysu gospodarczego, a jednocześnie dynamicznych przemian w przemyśle, który szykuje się do robotyzacji i wspomagania sztuczną inteligencją. – To już nie Przemysł 4.0 a Przemysł 5.0, a więc najnowsza wersja i skok technologiczny – oznajmiła prof. Maria Mrówczyńska, wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
V konferencja “Współpraca Nauki i Biznesu w Inżynierii Produkcji” odbywa się w Parku Naukowo – Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w budynku Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii,