Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 31 marca.
Konkurs ma na celu wyłonienie młodych, ambitnych i utalentowanych studentów poprzez wybór najlepszego studenta w RP, promowanie i nagradzanie najzdolniejszych studentów w kraju oraz propagowanie nauki i przedsiębiorczości, rozpowszechnianie działań społecznych oraz ułatwienie najlepszym studentom rozpoczęcia kariery na rynku pracy.
Uczestnikiem Konkursu może zostać student, który nie ukończył 28 roku życia do dnia 1 marca 2013 r.
Konkurs składa się z Etapu Uczelnianego oraz Regionalnego, z których następnie wyłonieni zostaną najlepsi studenci do Etapu Krajowego. Ponadto prowadzony jest również Konkurs Branżowy, w którym rozpatrywane są punkty studentów deklarujących na poziomie uczelnianym przynależność branżową.
Przy wyborze Laureatów na poszczególnych etapach brane są pod uwagę w szczególności: obiektywne wyniki w nauce, znajomość języków obcych, aktywność naukowa, społeczna oraz artystyczna Uczestnika, w tym m.in. udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże, praca w kołach naukowych, uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, prace badawcze, publikacje, referaty, współpraca z prasą naukową, redagowanie gazet, działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich, fundacjach i stowarzyszeniach.
Uczestnicy, którzy uzyskają tytuł Laureata Regionalnego, otrzymują statuetki „Studencki Nobel”.
Najlepszym Uczestnikom poszczególnych etapów zostaną przyznane dyplomy potwierdzające uzyskane tytuły.
W Etapie Regionalnym oraz Etapie Krajowym najlepsi Uczestnicy Konkursu Głównego oraz w Etapie Krajowym Konkursu Branżowego mogą zostać nagrodzeni poprzez nagrody pieniężne, rzeczowe oraz inne wyróżnienia.
Wszystkie postanowienia dotyczące konkursu Studencki Nobel dostępne są na stronach www.studenckinobel.pl oraz www.samorzad.uz.zgora.pl.
Autor: Damian Łobacz / źródło: www.samorzad.uz.zgora.pl