Zgodnie z regulaminem konkursu dziennikarze mogą zgłaszać materiały opublikowane w ciągu ostatniego roku (między 31 maja 2012 r. a 31 maja 2013 r.) w jednej z trzech kategorii: prasa i internet, radio, telewizja. Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu, Barbara Falandysz, prawniczka, działaczka społeczna, założycielka polskiego oddziału
UNICEF-u, wybrany laureat ubiegłorocznej edycji konkursu oraz przedstawiciel organizatora konkursu. Więcej informacji na stronie www.takpomagam.pl. Termin nadsyłania prac mija 15 lipca.
Cieszymy się, że konkurs ma już swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń medialnych. Każdego roku otrzymujemy kilkadziesiąt zgłoszeń zarówno z redakcji ogólnopolskich, jak i regionalnych. W większości są to bardzo wartościowe materiały, które oprócz satysfakcji z samej lektury, służą też ważnej idei, zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze lub po prostu podnoszą na duchu – dodaje Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy Provident Polska, organizatora konkursu.
W mediach nastawionych na newsa i sensację zbyt mało miejsca poświęca się tematom bardziej wymagającym, choć tak potrzebnym jak promocja wolontariatu. Pokazywanie opinii publicznej pozytywnych wzorców osób, które chcą i potrafią pomagać innym, uczy nas wszystkich empatii, ale przede wszystkim w skali całego kraju wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Bardzo dobrze, że mamy konkurs, który nagradza dziennikarzy za podejmowanie takich tematów – mówi Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu.
Prace konkursowe należy przesyłać w dwóch kopiach na adres organizatora konkursu: Provident Polska SA, ul. Polna 11, 00-633 Warszawa, z dopiskiem Konkurs dla dziennikarzy „Tak! Pomagam”. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.takpomagam.pl.
Łączna suma nagród wynosi 18 tysięcy złotych. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 3 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii.
Autor: Damian Łobacz