KULTURA:

CRS wybuchnie śmiechem

Całe wydarzenie poprowadzą członkowie kabaretu Nowaki, którzy wprowadzą widzów w tematykę przedstawianych skeczy. Na scenie zobaczymy również takie formacje, jak: Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących oraz Kabaret Chyba. Poniżej prezentujemy sylwetki wszystkich formacji.

Kabaret Nowaki powstał w 2007 r. w Zielonej Górze z inicjatywy Adrianny Borek, Tomasza Marciniaka oraz Kamila Piróga. Ich najbardziej znane skecze to m.in.: „Zwykły Dzień w USA”, „Generał u Dentysty” czy „Nauczyciele”.

Paranienormalni z Jeleniej Góry, którzy stworzyli jedną z najbardziej znanych postaci na scenie polskiego kabaretu, Mariolkę. Niesamowity sposób wymowy Igora Kwiatkowskiego oraz postawa Roberta Motyki i Michała Paszczyka rozśmieszą nawet największego ponuraka.

Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy jest na scenie jest od 1993 r.. Ilość osób, które były kiedyś w tej formacji oscyluję w granicach jedenastu, obecnie KMN to septet w składzie: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Rafał Zbieć, Magdalena Stużyńska-Brauer oraz dwóch muzyków Bartłomiej Krauz i Wojciech Orszulak. Ich najsłynniejsze skecze to m.in. „Drzwi”, „Komisja wojskowa” oraz „Kibic”.

Kabaret Skeczów Męczących pochodzący z Kielc w którego skład wchodzą Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz oraz Michał Tercz. Ich skecz „MOPS’ staje się jednym z najbardziej znanych w internecie, z powodu zarówno tematyki, jak i niesamowitych tekstów, które warto zapamiętać. Najbardziej znane skecze prócz wspomnianego już „MOPS’u” to „Psychiatryk”, „Napad na ZUS”, „Teletrwam”.

Kabaret Chyba z Wrocławia, który mimo działalności od 2007roku nie doczekał się jeszcze tej sławy co powyższe kabarety, ale ilością nagród oraz występami starają się nadrobić tą zaległość. Piotr Gumulec i Maciej Gliński dzielnie walczą o uwagę widowni, widać to w ich scenkach „Przychodnia”, „Jeden z dwóch”.

Bilety na stronie www.kabaretowebilety.pl. Należy się jednak spieszyć, gdyż jest coraz mniej wolnych miejsc.

Autor: Anna Krawczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00