Wykłady poprowadzą naukowcy z Uniwersytetów Zielonogórskiego, Warszawskiego i UAM w Poznaniu, a w dyskusji wezmą udział praktycy – dyrektorzy żłobków z Zielonej Góry i Poznania. Wykładom będą towarzyszyły warsztaty m.in.: masażu Shantala, chustonoszenia, umuzykalniania dzieci w żłobku czy twórczego wykorzystania książki i robienia książeczek sensorycznych. Na warsztaty obowiązują zapisy!
Organizatorem seminarium jest Katedra Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ oraz Studenckie Koło Naukowe KOOPERACJA.
Celem jaki przed sobą postawili organizatorzy seminarium jest przybliżenie znaczenia wczesnych lat życia człowieka, omówienie roli żłobków, dyskusja wokół stereotypów związanych ze żłobkami. Zgodnie z tematem spotkania organizatorzy chcieliby odpowiedzieć na pytanie, czy żłobek daje szansę na rozwój dziecka, czy tylko ma pomóc rodzicom, gdy są w pracy, a może to zło konieczne dla tych, którzy nie mają z kim zostawić dziecka, a muszą pracować.
W skład konferencji wejdą wykłady oraz warsztaty. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.uz.zgora.pl.
Autor: Damian Łobacz