SPORT:

Teatr Anigrono w hołdzie Auschwitz

2 marca w Mrowisku odbył się premierowy spektakl Teatru Anigrono. Wyjątkowy nie tylko dlatego, że tworzący go aktorzy to seniorzy, ale również dlatego, że ukazują nam nowe i ciekawe twory sztuki współczesnej opierając się na fundamencie historii.

„300 i 5” to opowieść nie tylko o dramacie, który odbył się w jednym z największych obozów koncentracyjnych w Polsce, ale również o bezsenności w której trwają bohaterowie, którzy każdej nocy zmierzają się z koszmarami przeszłości.

Nie jest to zwyczajny spektakl słowa, ale ciekawie opowiedziana historia za pomocą dźwięku i gry świateł tworząc niezwykle intymną atmosferę, gdzie nie tylko bohaterowie, ale również widzowie zmierzają się z historią II Wojny Światowej.

Teatr Amatorski to taka smutna nazwa. Amatorstwo kojarzy się z próbami i niedopracowaniem, a przecież spektakl Teatru Anigrono „300 i 5”  to kawał dobrej, poważnej sztuki. Powinniśmy zatem przywyknąć do terminu teatrów alternatywnych, chociaż historia opowiedziana na deskach mrowiskowego teatru daleka jest do alternatywnej wizji przeszłości.

„Teatr Anigrono” to grupa teatralna, którą tworzą osoby dorosłe 60 +. Działają od ponad trzech lat przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury pod okiem Anny Zadłużnej. Anigrono zaprezentuje swój najnowszy spektakl na deskach Teatru Lubuskiego podczas POKOT'u który odbędzie się w dniach 9-11 Marca w Zielonej Górze.

"300 i 5"
wybrane teksty Z. Nałkowskiej, T. Borowskiego, D.Malejonka, A. Kuźniak,
koncepcja i reżyseria: Anna Zadłużna, Marta Pohrebny ,
obsada: Halina Sławińska, Henryk Kubiak, Irena Marciszonek, Nina Kubiak, Regina Woźniak,
rysunek: Piotr Frąckowiak.

Autor: Sandra Stempniewska

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00