– Jest to forum publikacji rezultatów studenckiej aktywności naukowej: artykułów opartych na pracach licencjackich i magisterskich, a także powstałych w ramach studiów doktoranckich, projektów badawczych, konferencji naukowych, działalności kół naukowych – wyjaśnia dr Rafał Ciesielski, pomysłodawca projektu i redaktor naczelny „ANTEI”.
„ANTEA” będzie wydawana w cyklu rocznym. Wydawnictwo firmowane jest przez trzy wydziały naszej uczelni: Wydział Artystyczny, Wydział Humanistyczny oraz Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu.
Propozycje artykułów (z podaniem: autora, tytułu, promotora, abstraktem, słowami kluczowymi) zgłaszane są przez pracowników naukowych UZ (promotorów prac dyplomowych, kierowników projektów badawczych, opiekunów kół naukowych) i autorów.
Propozycje należy wysłać do 15 kwietnia. Po wstępnej kwalifikacji przez Radę Redakcyjną (do 30 kwietnia), gotowe prace należy przesłać do 15 lipca. Ostateczna kwalifikacja prac do publikacji przez Radę Redakcyjną nastąpi do 15 października.
Dr Rafał Ciesielski zaznacza, że przyjmowane będą artykuły oparte na pracach bieżących oraz powstałych po roku 2010.
Praca powinna mieć objętość od 10 do 15 stron standardowego tekstu. Przygotować ją należy według Instrukcji wydawniczej Oficyny Wydawniczej UZ. Zgłoszenia i artykuły przyjmowane są na adres: rciesielski@lbk.pl.
W skład Rady Naukowej „ANTEI” wchodzą:
– prof. Piotr Szurek (Wydział Artystyczny),
– dr hab. Dariusz Dolański, prof. UZ (Wydział Humanistyczny),
– dr hab. Marek Furmanek, prof. UZ (Wydział Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu).
Radę Redakcyjną tworzą:
– dr Dorota Bazuń (Instytut Socjologii),
– dr Rafał Ciesielski (Instytut Muzyki) – redaktor naczelny,
– dr hab. Małgorzata Konopnicka (Instytut Historii),
– dr Agnieszka Olczak (nauki pedagogiczne),
– mgr Kaja Rostkowska (Instytut Filologii Polskiej),
– dr Dorota Szagun (Instytut Filologii Polskiej).
Autor: KR