MUZYKA:

Koncertowa jesień w 4 Różach. Wiemy kto i kiedy zagra!

Jak zwykle oferta jest bardzo szeroka. Oprócz typowo rockowych kapel, będziemy mogli posłuchać ostrzejszych, metalowych brzmień jak i mrocznych, gotyckich kompozycji. Fani bluesa i reagge też znajdą coś dla siebie.

Już 20 września odbędzie się występ zespołu Artrosis. Gothic-metalowy kapela z naszego podwórka, gra od 1995. W ich muzyce słychać wyraźne wpływy muzyki elektronicznej i industrialu, jeżeli jesteś ciekawi to posłuchajcie.

Przyjdzie tez czas na starych wyjadaczy. Apteka zagości w Zielonej Górze. Zespół słynący z dobrego rocka i ostrych tekstów powstał w 1983 roku w Gdyni z inicjatywy Jędrzeja “Kodyma” Kodymowskiego. Początkowo miał być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, jednak coś im nie wyszło, ponieważ stali się legendą, zespołem wyróżnianym mianem kultu. Będziecie mieli okazji ich posłuchać już 27 września.

Zabrzmią też dźwięki reggae, a to za sprawą  Pablopavo i jego ekipy Ludziki. Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, jako jeden z pierwszych śpiewał raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle’u. W zeszłym roku otrzymał Paszport „Polityki”. Chłopaki pokażą co umieją już 4 października.

Fani dobrego trash metalu nie będą mieli powodów do narzekań, ponieważ pojawią się KAT & Roman Kostrzewski. Powstali ze zgliszczy poprzedniej grupy pod koniec 2004 roku w Katowicach z inicjatywy wokalisty Romana Kostrzewskiego i perkusisty Ireneusza Lotha. Ich album „Biało –czarna” otrzymał nagrodę „Fryderyka” dla najlepszego metalowego albumu. Będziecie mogli ich zobaczyć 9 października.

https://youtu.be/zJhporVzPTQ

Również grupa Kabanos zagości na scenie 4 Róż. Ta rockowo-metalowa kapela założona w 1997 roku, może poszczyć się takim osiągnięciem jak ustanowienie nowego rekordu długości koncertu na scenie woodstckowej Pokojowej Wioscki Kryszny,  grając 2 h 55 minut. Czy wytrzymają równie długo u nas? Będziemy mogli się przekonać 11 października.

Czeka nas też kolejna odsłona Metalizacji Live Ritual,  gdzie zobaczymy takie zespoły jak: Bloodthirst, Warfist i Infinate. Nasi goście z Poznania, członkowie zespołu Bloodthirst, atakują narządy słuchu od 1999 roku i doczekali się w podziemiu statusu formacji kultowej. Piąta edycja Metalizacji będzie miała miejsce 23 października.

W Różach spotkamy też kompozytora, wokalistę, autora tekstów i multiinstrumentalistę, mowa tu oczywiście o Krzysztofie Zalewskim. Współpracował z Katarzyną Nosowską oraz zespołami Hey i Nie-Bo, a sam jest członkiem zespołów Japoto i Muchy, co mówi samo za siebie. Jego ostatni album “Zelig” został świetnie przyjęty zarówno przez krytykę, jak i publiczność. M.in. utworów z tej płyty posłuchamy 25 października.

Odbędzie się również koncert z okazji XX-lecia zespołu The Analogs, na którym gościem specjalnym będzie zespół Farben Lehre. The Analogs to polska grupa grająca punk rock. Powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy Marka Adamowicza, Ziemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Jeżeli chcielibyście poświętować z muzykami to wpadnijcie ich odwiedzić 8 listopada.

To nie koniec punkrockowych brzmień. Czeka nas jeszcze koncert zespołów Sexbomba i TZN Xenna. Sexbomba gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim. Więc jeżeli chcecie na nowo poczuć energie starego, dobrego punk rock’a , to będziecie mieli ku temu okazje 13 listopada.

Dla osób, które lubią bardziej folkowe klimaty, wystąpi zespół Żywiołak. Grupa powstała w 2005 roku, a już rok później zdobyła GRAND PRIX na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Na swych lutniach i lirach zagrają już 15 listopada.

Jeżeli wiecie czym są goregrind, brutal slam death, czy technical death metal, i jesteście w pełni świadomi jakie zagrożenie stanowią dla waszego zdrowia, to śmiało idźcie zobaczyć koncert, który odbędzie się w ramach trasy promującej trzecią pełną płytę zespołu Nuclear Vomit, zatytułowaną “Chlew” oraz debiutancką wydawnictwo zespołu Fetor zatytułowane “Human Abattoir”. Gościnnie wystąpią też takie zespoły jak  Hellspawn i Astarot. Data koncertu to 22 listopada.

https://youtu.be/iAp7Agv91F8

Jak zwykle odwiedzi nas też grupa Closterkeller. Zespół powstał 1988 roku w Warszawie i jest prekursorem gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce. W Zielonej Górze zespół pojawia się średnio raz w roku. Tym razem zobaczymy ich 27 listopada.

Znalazło się też miejsce dla polskiej alternatywy, a to za sprawą koncertu zespołu Świetliki. Grają od 1992, a ich cechą charakterystyczną są teksty poety, Marcina Świetlickiego, których nie śpiewa, a melorecytuje. Jeżeli chcielibyście ich zobaczyć na żywo to przyjadą 29 listopada.

Będziemy też mieli do czynienia z ostrą, heavy metalową kapelą – Turbo. Chłopaki to kolejni starzy wyjadacze, którzy swój band założyli w 1980 roku w Poznaniu. Są jednym z najdłużej działających zespołów sceny polskiego metalu. Zagrają 6 grudnia.

https://youtu.be/TroenoOkXHo

Na koniec tej długiej wyliczanki czeka nas wspólną trasa polskich gwiazd technicznego death metalu – Decapitated i rockandrollowców z Frontside. Wspierać ich będą groove-metalowcy z Materii i thrashowo-deathowy Totem. Panów z Decapitated  przedstawiać nie trzeba. Pochodzą z Krosna i zachwycają fanów swoją muzyką blisko dwie dekady. Są jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy są znane i szanowane pod każdą szerokością geograficzną. Koncert jest planowany na 13 grudnia.

Poza samymi koncertami w klubie odbędą się imprezy taneczne z muzyką dla każdego, kabarety, wieczory autorskie, wystawy i wiele innych, ciekawych wydarzeń. Klub zapowiada, że to nie koniec koncertowych ogłoszeń więc bądźcie czujni. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.4roze.pl

Autor: Weronika Dobrowolska, Paweł Hekman

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00