Do dyspozycji przyszłych żaków będzie 3312 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia. Na zaocznych studentów czeka 2841 miejsc na wszystkich kierunkach. Ci, którzy będą chcieli uczyć się na studiach drugiego stopnia, będą musieli zadowolić się łącznie ponad trzema tysiącami wolnych miejsc.
Rekrutacja ruszy w lipcu, w sierpniu odbędą się przyjęcia na studia. We wrześniu natomiast możemy spodziewać się drugiego naboru. Uczniów do studiowania na naszej uczelni mają zachęcić akcję takie jak "bUZ do kariery", Dni Otwartych Drzwi czy Festiwal Nauki. Ile wyniesie opłata rekrutacyjna? – Musimy poczekać na rozporządzenie ministra dotyczące opłat na studia. W tym roku jest już projekt i jego założenia utrzymują ubiegłoroczne stawki. 150 złotych będzie kosztował egzamin na kierunkach artystycznych, 100 złotych tam, gdzie są testy sprawnościowe. Na pozostałe kierunki opłata wyniesie 85 złotych – mówi profesor Longin Rybiński, prorektor do spraw studenckich.
Nie wiadomo jeszcze ile tak zwanych "zamawianych kierunków" będzie na UZecie. Wiadomo jednak, ze studenci tych kierunków mogą liczyć na bardzo wysokie stypendia sięgające nawet tysiąca złotych. Szczęściarzami okażą się głównie żacy z Campusu A. Prof. Rybiński podkreślił, że największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki humanistyczne. Z kierunków zlokalizowanych przy ul. Podgórnej bardzo dobrze wypadło budownictwo. – Przy wysokim limicie na 150 miejsc było aż 200 chętnych. Na innych ścisłych kierunkach nie jest już tak różowo – zdradził przedstawiciel UZ.
Najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną naszej uczelni już w najbliższą niedzielę i poniedziałek. Wtedy to na UZecie odbędą się Dni Otwarte. Możecie odwiedzić też Sekcję Rekrutacji. Tam pracownicy działu udzielą Wam wszystkich niezbędnych informacji. Przypomnijmy, sekcja rekrutacji znajduje się w głównym budynku w Campusie B.
Autor: Elżbieta Matkowska