Jak twierdzą przedstawiciele uczelni, nowe laboratorium stanowi doskonałą bazę do zastosowania w praktyce wiedzy nabytej podczas wykładów i idealną platformę wprowadzającą do najnowszych rozwiązań stosowanych w przemyśle. – Laboratorium posłuży celom badawczym, a także dydaktycznym. Idealnie nadaje się także do celów przemysłowych – o nowym nabytku uczelni mówi prof. Andrzej Pieczyński, Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.
Na pytania o sprzęt, który znajduje się w laboratorium, Pieczyński odpowiada: – To przede wszystkim roboty. Od tych wyposażonych jedynie w ramię wykonawcze, po samobieżne i mobilne.
Dziekan nie ukrywa, że praca na najnowocześniejszym sprzęcie ułatwi studentom pracę zawodową w przyszłości. Przyda się także na studiach, bowiem studenci II roku już wkrótce rozpoczną zajęcia związane z robotyką. Będzie to dla nich pierwsza możliwość pracy w profesjonalnym laboratorium, wyposażonym lepiej od podobnych placówek w wielu środowiskach przemysłowych. – Zanim student zacznie pracę, będzie miał kontakt z nowoczesnym sprzętem już na studiach – puentuje Pieczyński.
Autor: Malwina Ławicka