LUBUSKIE:

Wygraj z nami na polskim!

O, długa szkoła, nauka niewesoła – tak śpiewał Kazik w Piosence trepa. Czy nauka rzeczywiście musi być niewesoła? O tym lubuscy nauczyciele przekonają się już 10 grudnia.
Grywalizacja, gamifikacja- te trudne słowa wdarły się przebojem do eukacji i robią zamieszanie. Oznaczają tyle, co zastosowanie mechanizmów z gier komputerowych czy fabularnych w celu większego zaangażowania uczestników, a mówiąc prościej- mają motywować i aktywizować!
No bo kto nie lubi grać? Przecież życie to gra, o czym możemy przeczytać nie tylko u klasyków. A już całkiem poważnie, kiedy nie było jeszcze komputerów, telefonów, były zwykłe planszówki, w które potrafiliśmy grać godzinami, dlatego to cudownie, że gry znalazły się w szkole i trzeba w nie grać tylko po kryjomu.

Już 10 grudnia w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbędą się warsztaty, które poprowadzi sama Beata Kapela- Bagińska, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Katedrze Polonistyki Stosowanej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, członek zespołu badawczego ds. dydaktyki języka polskiego, ale przede wszystkim na co dzień nauczycielka z sopockich szkół, w dodatku uwielbiana przez młodzież.

Pokona 500 kilometrów, żeby zarazić swoim entuzjazmem wszystkich jeszcze niezarażonych z woj. lubuskiego:

B.Kapela-Bagińska

Rola zabaw dydaktycznych jest ogromna w procesie kształcenia. Gier jest całe mnóstwo, o kilku wspomina prowadząca:

B.Kapela-Bagińska

My też pozdrawiamy!

Ci  nauczyciele języka polskiego, którzy nie zdążyli się zapisać, a po przeczytaniu tej informacji bardzo chcieliby dołączyć do reszty, zapisujcie się. Znajdzie się jeszcze kilka miejsc, więc warto ryzykować!

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach :

pierwsza:  od 09.00-14.00,

druga od 14.30- 19.30.

Tutaj możecie się jeszcze zapisać.

Bawimy się? Jestem na TAK! I gwarantuję, że nikt nie będzie pytał za Młynarskim W co się bawić? W co się bawić, bo  możliwości wszystkich na pewno nie wyczerpiemy ciurkiem.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00