Obrazowanie w malarstwie i rysunku to najnowszy pomysł Instytutu Sztuk Wizualnych. Będą to podyplomowe studia, na których za cel przyjęta została nauka malarstwa i rysunku od podstaw, czyli m.in. materiałów i technik.
Podyplomowe studia skierowane są do tych, którzy zbytnio nie mają czasu na naukę. W tym systemie będą pracować na weekendowych spotkaniach.
– Adresowany jest do ludzi, którzy chcieliby poznać tajniki malarstwa i rysunku. Robiliśmy taki rekonesans odnośnie studiów i chęci uczenia się w tym kierunku i one trochę jakby weszły w takie miejsce studiów zaocznych, których już niestety nie ma. Jest dużo osób, które chciałoby nauczyć się malować i rysować, ale w takim systemie weekendowym, ponieważ w tygodniu pracują, prowadzą swoje firmy i są zajęci czymś innym, a chcą realizować swoje pasje i szukają takich miejsc, gdzie mogliby pod okiem profesjonalistów nauczyć się takich podstaw związanych ze sztuką. – mówiła opiekunka studiów podyplomowych profesor Magdalena Gryska.
Z jednej strony studenci będą uczyli się podstaw, jednak dla wielu brzmi to z początku, jak czarna magia. – Będą zajęcia związane z technologią malarstwa. Będziemy się zajmować takimi rzeczami, jak naciąganie płótna, robienie farb, do czego służą narzędzia, czyli takie podstawy. Oprócz tego z takich technologicznych rzeczy – będziemy się skupiać na postrzeganiu rzeczywistości i obrazowaniu jej przede wszystkim. Będą takie klasyczne tematy, jak: pejzaż, martwa natura, rysunek z wyobraźni, akt – także to wszystko będziemy mieli w swojej ofercie. – dodaje profesor.
Rekrutacja trwa do 28 lutego. Więcej informacji znajdziecie na stronie Instytutu Sztuk Wizualnych oraz w zapisie całej rozmowy Mateusza Kasperczyka z opiekunką studiów podyplomowych profesor Magdaleną Gryską oraz mgr Agnieszką Kujawą-Bartosik, która będzie przybliżała studentom technikę akwareli.