POLSKA I ŚWIAT:

Zagraj o staż

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego punktualnie o 24:00 poprzez opublikowanie zadań na stronie www.grasz.pl rozpoczęła się jubileuszowa, XV edycja konkursu “Grasz o staż”.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany piętnaście lat temu, gdy rozpoczęcie zawodowej kariery było dla młodych ludzi dużym wyzwaniem ze względu na sytuację ekonomiczną naszego kraju. Dzisiaj okazuje się, że jesteśmy w podobnej sytuacji – ponownie trudniej jest zdobywać doświadczenie i znaleźć pracę. Cieszę się, że dzięki firmom biorącym udział w “Grasz o staż” prawie 200 osób otrzyma szansę rozpoczęcia swojej kariery – mówi Anna Budzich, koordynatorka konkursu “Grasz o staż” z PricewaterhouseCoopers.

Warto nadmienić, że wszystkie praktyki oferowane w konkursie są płatne – laureaci otrzymują za nie wynagrodzenie w kwocie 2 200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. Każda praktyka jest także merytoryczna, co pozwala laureatowi zdobyć niezbędne na rynku pracy doświadczenie. Zwraca na to uwagę Zbyszek Piotrowski, laureat konkursu “Grasz o staż” – W czasie mojej praktyki zmierzyłem się z bardzo konkretnymi, interesującymi problemami, mocno nawiązującymi do rzeczywistości, a nie książki z zarządzania. Obecnie pracodawcy szukają osób wyróżniających się, a niewiele jest lepszych sposobów na wyróżnienie się niż zostanie laureatem “Grasz o staż”.

Konkurs to jednak nie tylko praktyki. W tegorocznej edycji organizatorzy mają do zaoferowania nagrody dodatkowe takie jak studia MBA, studia podyplomowe, międzynarodowe kursy marketingowe, specjalistyczne szkolenia interpersonalne, kursy językowe oraz prenumeraty czasopism, a także nagrody książkowe.

Aby wziąć udział w konkursie “Grasz o staż” trzeba być studentem III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich lub inżynierskich, III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów uzupełniających. W konkursie mogą wziąć też udział absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekroczyli 30 roku życia. Kolejny krok to zarejestrowanie się na stronie www.grasz.pl, wypełnienie ankiety, która w konkursie pełni rolę CV, a następnie wybranie i przystąpienie do rozwiązywania jednego, dwóch lub trzech zadań konkursowych spośród wszystkich 67 dostępnych na stronie internetowej www.grasz.pl.

Kilku dobrych rad uczestnikom konkursu udziela Igor Ruczyński, laureat “Grasz o staż” – Kreatywność przydaje się przy wymyślaniu koncepcji zadań konkursowych. Pewność siebie daje wiarę w to, że mamy takie same szanse jak każdy inny uczestnik konkursu. Pracowitość i sumienność to cechy potrzebne w osiąganiu niemalże wszystkich celów zawodowych, a zatem przydają się również w konkursie. Optymizm zaś sprawił, że podszedłem do kwestii ewentualnego zwycięstwa jak do czegoś, co jest w moim zasięgu.
 

Autor: Anna Budzich, PWC

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00