ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wygląda skup aut powypadkowych?

Niektórzy właściciele pojazdów dochodzą do wniosku, że nie opłaca im się naprawiać samochodu po wypadku lub innym zdarzeniu drogowym. Jednym z rozwiązań staje się wówczas sprzedaż / skup aut powypadkowych. Jak najłatwiej zorganizować ten proces? Pod uwagę trzeba wziąć fakt, że obecnie rynek przesycony jest samochodami w kiepskim stanie. Sprzedaż niesprawnego auta nie jest łatwa, dlatego – chcąc przyspieszyć całą procedurę – warto skorzystać z firm świadczących takie właśnie usługi. To zdecydowanie szybszy i łatwiejszy sposób niż samodzielne wystawianie auta na aukcjach.

1. Jak wygląda skup aut powypadkowych?

2. O czym warto pamiętać, przygotowując się na skup aut uszkodzonych?

3. Kluczowe formalności

Aby zainicjować skup aut powypadkowych, wystarczy skontaktować się z firmą świadczącą usługi takie jak skup aut. Warszawa daje spore możliwości w tym zakresie. Sama procedura może nieco różnić się w zależności od firmy, jednak ogólne zasady z reguły pozostają takie same. Przyglądamy się im nieco bliżej.

Jak wygląda skup aut powypadkowych?

Pierwszym krokiem jest kontakt z firmą oferującą skup samochodów używanych, obejmujących także auta uszkodzone. Taką firmę znaleźć można w zasadzie w każdym mieście lub jego okolicach, jednak warto zorientować się, który punkt cieszy się najlepszymi opiniami i podchodzi do sprawy rzetelnie. Wystarczy umówić się na spotkanie, a doradca poinformuje o dalszych krokach. Niektóre firmy oferują od razu gotowy formularz, który trzeba wypełnić, by przyspieszyć i usprawnić skup samochodów powypadkowych.

Kluczowe dane, jakie są konieczne, by wycenić auta powypadkowe, nie różnią się niczym od informacji potrzebnych przy każdym innym aucie. Chodzi zatem o markę i model, rok produkcji, przebieg, typ silnika. Warto również zaznaczyć, na czym polega bolączka związana z samochodem. Nie warto w tym momencie niczego ukrywać. Samochody wypadkowe będą przecież oceniane przez specjalistę, który szybko wypatrzy najważniejsze usterki. W wielu punktach istnieje możliwość skupu aut powypadkowych w bardzo różnym stanie technicznym, dlatego nie trzeba obawiać się, że jakaś usterka uniemożliwi transakcję.

Gdy cena zostanie ustalona, można od razu podpisać umowę kupna-sprzedaży. Firma skupująca samochody powypadkowe zorganizuje transport, a były już właściciel od razu otrzyma pieniądze.

O czym warto pamiętać, przygotowując się na skup aut uszkodzonych?

Jak widać, transakcja związana z samochodami powypadkowymi nie różni się niczym od procedury, jaka reguluje skup samochodów używanych. Warszawa zaś daje spore możliwości, jeśli weźmiemy pod uwagę wybór punktu. Oczywiście, żadne przepisy nie zabraniają samodzielnej sprzedaży takiego pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że auto uszkodzone zostanie sprzedane za dużo niższą cenę, dlatego – zwłaszcza przy niewielkiej wartości – przeważnie indywidualna sprzedaż nie opłaca się. Wymaga natomiast poświęcenia czasu i kosztuje sporo nerwów.

Skorzystanie z usług firmy oferującej skup samochodów uszkodzonych eliminuje konieczność samodzielnego kontaktu z potencjalnymi nabywcami, odpowiadania na ich pytania i umawiania się na spotkanie, rozstrzygania wątpliwości.

Kluczowe formalności

Również od strony formalnej skup aut używanych przez firmę wygląda podobnie jak przy sprzedaży bezpośredniej. Potrzebne są standardowe dokumenty: dowód tożsamości właściciela, dowód rejestracyjny pojazdu, ewentualnie karta pojazdu, polisa OC oraz komplet kluczyków. Warto o tym pamiętać, gdyż ewentualny klucz to dodatkowy koszt. Takie dokumenty stanowią podstawę do przygotowania umowy kupna sprzedaży.

 


Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00