Poza nimi pojawią się władze regionu, naszej uczelni i lubuscy przedsiębiorcy. – W tym roku chcemy zająć się tematem rozwoju województwa lubuskiego do roku 2030 – mówi Jarosław Nieradka, dyrektor biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. – Okazuje się, że w raporcie rządowym „Polska 2030” bardzo duży nacisk położony jest na kwestie związane z tzw. kapitałem społecznym. Bardzo silnie wiąże się z tym oczywiście rozwój poprzez edukację i szkolnictwo wyższe – dodaje.
Jak podkreślił nasz rozmówca, województwo lubuskie musi zostać zauważone przez polityków z Warszawy. – Chcemy pokazać ministrowi Boniemu nasz region, nasze problemy tak, żeby mówić o rzeczywistym rozwoju naszego województwa i żebyśmy z punktu widzenia Warszawy nie byli regionem peryferyjnym – wyjaśnia Nieradka.
Dyrektor biura OPZL powiedział, że Uniwersytet Zielonogórski ma duży wkład w organizowane forum. – W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana diagnoza i prognoza społeczna. Dokonają tego pracownicy Instytutu Socjologii – twierdzi Jarosław Nieradka. Lubuskie Forum Gospodarcze odbędzie się 18 i 19 września. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
Autor: Karol Tokarczyk