LUBUSKIE:

Ochla miodem i winem płynąca

Impreza w swym zamierzeniu nawiązuje do tradycyjnej kultury ludowej, także do lubuskiego szlaku wina i miodu, będąc przede wszystkim prezentacją tradycji i teraźniejszości związanej z pszczelarstwem. Skansen zamieni się w krainę tańca i śpiewu oraz miejsce spotkań miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, smakoszy regionalnego wina, miodu oraz potraw regionalnych.

PROGRAM:

– pokaz odwirowywania miodu – Iwona i Remigiusz Dutkowiakowie z Sulęcina

– jarmarki:  pszczelarski, winiarski, rękodzieła ludowego i artystycznego oraz jarmark handlowy

– dania z grilla i potrawy regionalne – min. pierogi, bliny z miodem, żurek, grochówka, ciasto, pokaz wypieku chleba

– atrakcje na scenie plenerowej – prezentacje i występy min.:  zespołu muzyczno-kabaretowego „Tęcza”, zespołów śpiewaczych „Drewno”, „Kryniczeńka”, „Lubuskiego Zespołu Pieśni Tańca", serbskiego zespołu „Abraszewicz", koncert Grażyny Zielińskiej (m.in. pieśni Karola Szymanowskiego i Wacława Geigera), pokaz dziecięcej i młodzieżowej mody lnianej oraz biżuterii naturalnej projektu Hanny Łuczak i Joanny Sienkiewicz,  pokazy taneczne dzieci z Drągowiny i Zielonej Góry w układzie choreograficznym Jolanty Bechyne, spektakl „Legenda o zatońskim młynarzu" w wykonaniu zespołu Sowizdrzałki z Drzonkowa

– zabawy i konkursy dla dzieci

– przejażdżki bryczką po skansenie

– ekspozycje stałe i czasowe – m.in. „Barwy pór roku w malarstwie Urszuli Boryny” (zagroda kamienna),  „Fotografie Zofii Rydet – zapis socjologiczny”  (leśniczówka), „Rejtan” wg rzeźbiarza Jana Papiny (zagroda kamienna)

 Wstęp na imprezę wynosi 6 zł od osoby.

Autor: Damian Łobacz

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00