LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:

Tydzień przeciw przemocy, w obronie nękanych i oszukanych. Pokrzywdzeni przestępstwem mogą skorzystać ze wsparcia

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W całej Polsce prowadzone są dyżury dla osób potrzebujących pomocy prawnej i psychologicznej. Kilkadziesiąt punktów konsultacyjnych funkcjonuje w województwie lubuskim.

Wsparcie proponują policjanci, psychologowie, pedagodzy i kuratorzy sądowi. Specjaliści czekają m.in. w Sulechowie, Bojadłach, Babimoście oraz Zielonej Górze. Najwięcej punktów pomocy jest ulokowanych na komisariatach i w posterunkach policji, jednak do akcji włączyły się również organizacje pozarządowe.

Do 24 lutego będą odbywać się dyżury w zielonogórskiej Komendzie Miejskiej Policji. Tego samego dnia zostanie uruchomiony Wojewódzki Punkt Konsultacyjny na komisariacie II Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszy z nich będzie czynny od 8:00 do 14:00, a drugi – od 10:00 do 14:00.

Można także zgłosić się do całorocznych Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Taką placówką w Lubuskiem jest Stowarzyszenie Pomocy Bliźnim im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim i Lubuski Ruch Na Rzecz Kobiet i Rodzin „ŻAR” w Żarach.

Harmonogramy dyżurów znajdują się na stronie zielonogórskiej policji i Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od lutego 2009 roku działa natomiast strona pokrzywdzeni.gov.pl. To ogólnopolski serwis, który zawiera informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz bazę danych instytucji i organizacji pozarządowych udzielających wsparcia.

Zobacz więcej
- REKLAMA -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button