Do 1 września wypłacane były pieniądze w ramach programu „Wyprawka Szkolna”. Dzięki temu około 1,6 mln zł powędrowało do uczniów. Za tą kwotę ponad 10,5 tysiąca osób mogło zakupić podręczniki. Wśród nich są uczniowie niepełnosprawni, którzy potrzebują książek dostosowanych do potrzeb osób słabowidzących lub niesłyszących. – Nie ma problemów finansowych związanych realizacją programów o których mówimy – zaznaczył Roman Sondej Lubuski Kurator Oświaty.
Z programu rządowego „Stypendia szkolne” mogą korzystać osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Wnioski można składać do 15 września. Świadczenia przyznawane są na wniosek rodziców, pełnoletnich opiekunów ,dyrektora szkoły lub z urzędu. – W ciągu 3 lat wykorzystano na ten program ponad 36 mln zł. Przez ostatnie 2 lata skorzystało z niego 65 tysięcy uczniów – tłumaczyła Wojewoda.
Natomiast dzięki programowi „Radosna Szkoła” najmłodsi uczniowie mają możliwość nauki z uwzględnieniem zabawy. Program do tej pory pozwolił na stworzenie w lubuskich szkołach ponad 350 placów zabaw lub miejsc do zabawy.
– Przez ostatnie 3 lata z tych kilku programów w naszym regionie skorzystało 230 tysięcy osób. Rząd przeznaczył na ich realizację około 120 mln złotych.
Autor: Źródło: LUW