– Usprawniając mózg, nie możemy zapominać o ciele – mówi Zofia Banaszak, prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze, który podpisał z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego umowę o współpracy.
Cel? Upowszechnianie kultury fizycznej wśród seniorów. Podpis pod umową złożył m.in. prof. Sławomir Kłos, prezes AZS UZ.
Będziemy się starzeć. Wszyscy. Społeczeństwo się starzeje, społeczeństwo Zielonej Góry, naszego miasta, też się starzeje. Jakość życia i to, jak będziemy się starzeć, jaki będzie komfort tych ostatnich lat, zależy od tego, czy będziemy aktywni, czy nie.
– To nie będą tylko zajęcia – mówi Dawid Piechowiak, dyrektor biura klubu AZS UZ.
Różne formy upowszechniania aktywności fizycznej, to również oczywiście cykliczne zajęcia, ale także wyjazdy, obozy, wydarzenia multidyscyplinarne. To, na co będzie zapotrzebowanie ze strony naszych seniorów, naszego społeczeństwa, będziemy chcieli jako młode, pełne pomysłów i nadziei społeczeństwo też realizować.
Zofia Banaszak, prezeska zielonogórskiego UTW zwraca uwagę, że to kolejny etap wieloletniej już współpracy z uczelnią.
U nas priorytetem jest właśnie taka aktywność prozdrowotna. Oczywiście oprócz tych wszystkich wykładów, seminariów i konferencji, ale żeby usprawniać mózg, trzeba usprawniać ciało także.
Materiał wideo na portalu wZielonej.pl. Więcej o współpracy także w środowej Szatni Akademików. Gośćmi będą Zofia Banaszak i Dawid Piechowiak. Audycja o 11:15.







