W roku akademickim 2021/2022 startuje na UZ: “Animacja Kultury i twórczej aktywności w Sieci”. Oprócz umiejętności zarządzania projektami w sferze kultury i prowadzenia działalności edukacyjnej w różnych obszarach życia społecznego, student dowie się, jak można za pomocą nowoczesnych technologii i mediów promować kulturę.
Jeśli masz głowę pełną pomysłów, jesteś osobą kreatywną i lubisz pracować z ludźmi warto studiować nowy kierunek.
Innowacyjne i nowatorskie studia I stopnia będą kształcić profesjonalnych animatorów kultury. Gośćmi “Kwadransa Akademickiego” byli dr Małgorzata Olejarz i dr Marek Zadłużny z Instytutu Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych UZ.
Co wyróżnia ten kierunek na wśród innych?
Program Animacji kultury i twórczej aktywności w Sieci obejmuje zajęcia z zakresu nauk społecznych (filozofia, etyka czy psychologia), edukacji kulturalnej i komunikowania społecznego. Jednak tradycyjne spojrzenie na pracę animatora zmieniło się przez pandemię i przymusowe zamknięcie instytucji kultury. I jak zapewnia dr Małgorzata Olejarz, to będą bardzo ciekawe studia dzięki nowoczesnemu spojrzeniu.
Dzisiaj absolwent kierunku nie tylko wie w jaki sposób tworzyć projekt, pozyskiwać fundusze, ale również jak go realizować i koordynować za pomocą sieci internetowej. Animator kultury jest zorientowany w projektowaniu stron internetowych, grafiki komputerowej, czy fotografii cyfrowej.
Zapraszamy do obejrzenia całego programu “Kwadrans Akademicki”, który jest dostępny na radiowym facebooku.
Program Kwadrans Akademicki w każdy czwartek po godzinie 14:00, na radiowej antenie 96fm i Facebooku Radia Index.