UCZELNIA:

Oxford Street: Oglądasz filmy? Uczysz się języka

Na antenie Akademickiego Radia Index Adam Łobaczewski przekonywał, że dwuletnia nauka języka obcego na studiach może być niewystarczająca. To powoduje, że ludzie zwracają się w stronę szkół językowych. – Jak widać szkół jest dość sporo. Ludzie poczuli, studenci, rodzice, że nauka języka staje się coraz ważniejsza – wyjaśnia gość z .

Nasz gość wyjaśnił, że nauka proponowana przez szkoły językowe częściej bywa dopasowana do potrzeb klientów niż nauczanie w szkołach. W ciągu ostatnich lat zmieniają się także języki, których chcą uczyć się zielonogórzanie i studenci. Króluje cały czas angielski, ale coraz większą popularnością cieszy się mowa naszych zachodnich sąsiadów. – Myślę, że jest to związane z otwarciem rynku pracy. Teraz można tam pracować zupełnie legalnie i ludzie zdają sobie sprawę, ze umiejętności językowe mogą dać przewagę na tamtejszym rynku pracy – zdradza Łobaczewski.

Adam Łobaczewski przekonuje, że nauka języka jest o wiele łatwiejsza gdy ma się z nim styczność. – Na pewno przewagę mają ci, którzy robią coś poza zajęciami. Nawet film z napisami, piosenka czy czytanie obcojęzycznych stron internetowych poprawia nasze kompetencje językowe – uważa przedstawiciel .

Nasz gość dodał także, że coraz większym zainteresowaniem studentów cieszą się także kursy szybkiego czytania czy przyswajania wiedzy. – Zdarza się, że mamy do przeczytania dużo materiału. Są tacy ludzie, którzy potrafią wyrobić w sobie fotograficzna pamięć, przekładają strony, a później mogą powiedzieć o czym jest dany tekst – zdradził Adam Łobaczewski.

Autor: kt

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00