Zakres tematyczny studiów został zatwierdzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury. Racjonalne działanie w tym zakresie wymaga aktualnej wiedzy z zakresu budownictwa, fizyki budowli i ogrzewnictwa, elementów ekonomii, a także znajomości europejskich i polskich aktów prawnych w tej dziedzinie. W związku z powyższym istnieje potrzeba odpowiedniego przygotowania kadry mogącej sprostać nowym wymaganiom (egzamin państwowy) i mogącej w pełni odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.
Niniejszy projekt skierowany jest do 120 osób, pracownic i pracowników przedsiębiorstw NIE delegowanych przez pracodawcę(!), z terenu całego kraju. Ze względu na tematykę studiów, zaleca się aby uczestniczki i uczestnicy posiadali ukończone inżynierskie lub magisterskie studia wyższe na kierunkach: budownictwo, inżynieria sanitarna, inżynieria środowiska, energetyka cieplna, architektura lub na kierunkach pokrewnych. Jest to zalecenie, natomiast warunkiem koniecznym jest posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego lub inżynierskiego.
Jakie koszty?
Całkowity koszt uczestnictwa w studiach wynosi 9000 PLN. 80 proc. kosztów uczestnictwa w studiach finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnik wnosi 20 proc. kosztów studiów, tj. 1800 PLN. Istnieje możliwość wniesienia opłaty ratalnej (3 x 600 zł)
Autor: Źródło: UZ