Od października studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego z Koła Naukowego BiomedUZ prowadzą w Miejskim Przedszkolu nr 11 projekt „Fizjokids – małe kroki, wielkie postępy”. Celem inicjatywy jest pomoc dzieciom w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała i zapobieganie wadom już od najmłodszych lat.
Jak podkreślają uczestniczki projektu, pierwsze pomiary pokazały, że wiele przedszkolaków już w tym wieku ma wady postawy. Rodzice często nie zdają sobie z tego sprawy, ale z entuzjazmem przyjęli działania studentów. Dzieci objęte projektem mają swoje indywidualne karty postępów, które pozwalają śledzić efekty terapii.
Projekt „Fizjokids – małe kroki, wielkie postępy” to dla studentów BiomedUZ nie tylko praktyka, ale też misja społeczna. Jeśli pilotaż w Miejskim Przedszkolu nr 11 zakończy się sukcesem, koło planuje rozszerzyć działania na kolejne placówki.
Więcej o tym w najnowszym “UZ Nawigatorze”.







