KULTURA:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Teatralny akcent Winobrania w gmachu i w plenerze [WINOBRANIE 2017]

Winobranie zapowiada się jako święto pełne różnych form kultury i sztuki. Ogromny wkład w tym wymiarze Dni Zielonej Góry ma Teatr Lubuski.

Winobraniowe Spotkania Teatralne to cykl spektakli, który otwiera nowy sezon artystyczny instytucji. Jak zawsze cieszy się on dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym wzmożona praca nad sprzedażą biletów.

Sprzedaż ruszyła dosyć szybko, bo już pod koniec lipca można było rezerwować bilety w dziale impresariatu. Można było kupić bilety już na stronie internetowej. Sprzedaż w kasie ruszyła od 16 sierpnia, także w tym roku forma sprzedaży jest troszeczkę inna. Bilety bardzo szybko się rozchodzą, kończą się niektóre tytuły. Natomiast myślę, że jeśli ktoś jest bardzo uparty i bardzo chce przyjść na dany spektakl, to jakieś bilety zawsze się znajdą.Magdalena Pawlak, kierownik działu impresariatu

Na scenie zobaczymy takich artystów, jak Artur Barciś, Maria Niklińska, Beata Kawka i Izabela Noszczyk. W programie m.in. przedstawienia „Grubaska”, „Skok w bok”, „Single po japońsku” – kontynuacja „Singli i remiksów” oraz „Małe zbrodnie małżeńskie”.

Po części spektakli będą się odbywać spotkania z aktorami. Poprowadzą je artyści z Teatru Lubuskiego – Joanna Koc i James Malcolm.

Teatralną nowością Winobrania jest natomiast festiwal teatrów plenerowych „Monte Verde Festival”. Będzie to 9 prezentacji w wykonaniu 7 teatrów.

Mamy cztery klasyki polskiej sceny plenerowej: Teatr Biuro Podróży ze spektaklem „Carmen Funebre”, Teatr Akt z Warszawy ze spektaklem „Poza czasem”, teatr Snów ze spektaklami „Pokój i „Wyspa” oraz interdyscyplinarna grupa Asocjacja, która jest przedstawicielem teatru plastycznego w Polsce. Wśród nich będzie Jacek Hałas, który już pracował w naszym teatrze, przedstawiciel muzyki folkowej. Będziemy mieli również trzech przedstawicieli grup lokalnych: Teatr Trójkąt, Pracownię Teatru Tańca i teatr Terminus A Quo z Nowej Soli.Kinga Górska, kierownik literacki teatru

Spektakle plenerowe odbędą się od 3 do 9 września na parkingu przy Palmiarni.

Z reguły teatry plenerowe nie wymagają użycia sceny. Wykorzystują to, co zastaną. Wymagania są takie, by był to gładki, równy teren, bez utrudnień w postaci górek czy krawężników. Mamy tam utrudnienia, ale jesteśmy tak obeznani z planem i z przestrzeniami, że myślę, że damy bez problemu radę.Kinga Górska

Programy obu wydarzeń znajdziecie poniżej.

Download (PDF, 230KB)

Download (PDF, 568KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00