ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski 2020: na co głosujemy i czy podpis na karcie wystarczy?

Do 25 sierpnia możemy zagłosować w zielonogórskim budżecie obywatelskim na 2020 rok. Do wyboru jest 65 zadań – 48 dotyczących tzw. starej Zielonej Góry i 17 z dzielnicy Nowe Miasto. Czy zielonogórzanie mają już swoje typy?

Okazuje się, że pomimo nagłaśniania projektów w mediach i przez urząd miasta, mieszkańcy wciąż niewiele wiedzą o budżecie obywatelskim. Sytuację zapewne utrudnia fakt, że tegoroczna edycja głosowania odbywa się w wakacje.

Aby oddać swój głos w budżecie obywatelskim, wystarczy wypełnić i wrzucić do urny papierową kartę, przesłać skan karty na adres urzędu miasta lub zagłosować poprzez elektroniczną ankietę na stronie urzędu miasta. Na karcie podajemy swoje imię, drugie imię i nazwisko oraz składamy podpis. Czy zdaniem mieszkańców to wystarczy, by zweryfikować głosującego?

Przypomnijmy, głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020 potrwa do 25 sierpnia. Karty do głosowania oraz listę projektów znajdziemy m.in. w Biurze Analiz i Rozwoju Urzędu Miasta przy alei Niepodległości 13.

Zachęcamy innych autorów projektów do kontaktu z nami, by w Radiu Index opowiedzieć o swojej inicjatywie. Zgłaszajcie się do nas za pośrednictwem Facebooka, a także mailowo. Adres znajdziecie na portalu wZielonej.pl.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00