Prawdopodobnie we wrześniu lub w październiku rada miasta uchwali zmiany w Gminnym Programie Rewitalizacji dla Zielonej Góry. Projekt dokumentu był już poddany konsultacjom społecznym, a obecnie jest na etapie opinii i uzgodnień. Z obu tych działań powstanie raport, na podstawie którego będą naniesione poprawki. Później projekt GPR-u zostanie przedstawiony radnym i przekazany do zatwierdzenia urzędowi marszałkowskiemu.
Po uchwaleniu Gminnego Programu Rewitalizacji będą mogły ruszyć prace nad budową systemu kontroli ruchu na deptaku. Chodzi o słupki, które ograniczą wjazd do centrum miasta.
Jedną z ważniejszych zmian w programie rewitalizacji jest również kwestia parkingów przy Palmiarni oraz przy ulicy Kupieckiej i Matejki.
Dodatkowo w projekcie GPR-u pojawiły się zapisy, które dotyczą gromadzenia wód opadowych w mieście. Zatrzymywanie i ponowne wykorzystywanie wody ma ograniczyć skutki suszy.
GPR to dokument, który określa działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Dotyczy obszarów zdegradowanych, czyli takich, w których istnieją różne problemy, jak ubóstwo, zanieczyszczenie powietrza czy utrudniony dostęp do terenów rekreacyjnych. Obecny GPR dla Zielonej Góry obowiązuje od 2016 roku.