W sobotę można było przyjechać do Parku Naukowo-Technologicznego, żeby zobaczyć miejsce, w którym przeprowadzane będą badania w zakresie wielu dziedzin. Celem inicjatywy było pokazanie, w jaki sposób rozwija się zielonogórska uczelnia, a także udowodnienie, że jest ona gotowa na współpracę z przedsiębiorcami.
Krzysztof Sikora, dyrektor departamentu przedsiębiorczości gospodarki komunalnej
dr Andrzej Pieczyński, prorektor do spraw rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego
Mimo naukowego charakteru tego miejsca, impreza przebiegała w przyjemnej, festynowej atmosferze. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W budynkach parku odbywały się wykłady i prezentacje dotyczące pracy osób tam zatrudnionych. Począwszy od maszyn, które zajmowały się dokładną obróbką metalu, przez salę pozbawioną echa, aż po laboratoria, w których badano zastosowanie nanomedycyny.
dr inż Albert Lewandowski, wydział mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego
dr inż Grzegorz Andrzejewski
dr hab. Jacek Kozioł, prof. UZ, kierownik projektu Centrum Innowacji Technologia dla zdrowia człowieka
Oprócz atrakcji w budynkach, można było znaleźć interesujące zajęcie wśród rozstawionych na parkingu straganów. Mozna było zobaczyć m.in. zabytkowe i stuningowane auta, posmakować prawdziwej wojskowej grochówki, zobaczyć jak się siedzi za celownikiem działka przeciwlotniczego, a także stoisko, w którym można było dostać infomację na temat referendum związanego z połączeniem miasta z gminą. Sporą uwagę przciągał do siebie własnoręcznie zbudowany latający dron autorstwa studenta Oskara Kozakiewicza.
Oskar Kozakiewicz, Aerial Video Studio
Jak imprezę oceniają mieszkańcy regionu?
Jakie wrażenia towarzyszyły podczas imprezy?
Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Autor: Maciej Skorżepo, Anna Krawczyk