ZIELONA GÓRA:

Jedziemy w ślady Wrocławia, Poznania czy Łodzi. Od sierpnia – zielonogórskie rowery! [LISTA STACJI]

Samotnie, w duecie czy rodzinnie – już niedługo każdy zielonogórzanin będzie mógł trochę pokręcić pedałami. Od sierpnia zacznie działać system „Zielonogórski Rower Miejski”. Odpowiedzialna za niego firma Nextbike zaprezentowała już nie tylko pojazdy, ale i stojaki oraz stację wypożyczania.

Z roweru miejskiego skorzystamy na dwa sposoby. Pierwszy to rejestracja na stronie zielonogórskirowermiejski.pl (jeszcze jest nieaktywna) i opłata w wysokości 10 złotych. Otrzymamy potem kod PIN do logowania na specjalnym terminalu. Takie urządzenie znajdzie się przy stojakach z rowerami. Działanie systemu wyjaśnił i zademonstrował rzecznik prasowy firmy Nextbike, Marek Pogorzelski.

Razem z numerem telefonu kod PIN jest kluczem do naszego systemu. Wpisujemy nasz numer telefonu i kod PIN na terminalu, numer wypożyczonego roweru i możemy już udać się na przejażdżkę.Marek Pogorzelski

Druga możliwość to wypożyczanie za pomocą aplikacji Nextbike. Wystarczy zalogować się do niej tylko raz, a potem skanować kody QR umieszczone na pojazdach. Ta funkcja jest dostępna również dla osób, które założyły konto w aplikacji Nextbike w innych miastach.

Na jedno konto użytkownik systemu wypożyczy maksymalnie cztery rowery. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne, za kolejne zapłacimy zgodnie z cennikiem. W sumie do naszej dyspozycji będzie 360 pojazdów, w tym 10 tandemów i 10 rowerów cargo, np. do przewozu dzieci. Zielonogórski Rower Miejski będzie działał sezonowo, z przerwą między 30 listopada a 1 marca.

Co do samych rowerów, są one uniwersalne dla obu płci. Można w nich regulować wysokość siodełka i kierownicy. Są też zabezpieczone przed kradzieżą. Ich części nie pasują do żadnego innego pojazdu. Poza tym firma Nextbike współpracuje z policją i strażą miejską, by zwrócić ich uwagę nawet na próby kradzieży.

Trzeba pamiętać również o tym, że mamy dane osobowe użytkowników, którzy wypożyczyli nasze rowery. Te dane trzeba podać przy rejestracji. Będziemy starali się minimalizować przypadki kradzieży. Rowery nie są również sprzedawane na złom. Rozmawiamy z punktami skupu, informujemy po prostu, że zakup takiego roweru to paserstwo.Marek Pogorzelski

Oficjalny start systemu „Zielonogórski Rower Miejski” – 21 sierpnia.

Na Placu Bohaterów stanęła tymczasowo stacja do wypożyczeń jednośladów. Rzecznik Nextbike’a zapewnił, że ta, która pojawi się na stałe, będzie o wiele większa. Poniżej przypominamy, gdzie znajdą się inne tego typu stanowiska.

LISTA STACJI:

  1. Plac Bohaterów
  2. Stary Rynek/Jana Sobieskiego
  3. Kupiecka (Bachus)
  4. Zdrojowa
  5. Kupiecka/Westerplatte
  6. Wojska Polskiego/Reja
  7. Rondo 11 Listopada
  8. Podgórna/Waryńskiego
  9. Podgórna UZ
  10. Szafrana UZ
  11. Os. Pomorskie
  12. Os. Śląskie
  13. Morelowa
  14. Wojska Polskiego/Wyszyńskiego
  15. Krajlevska
  16. Wojska Polskiego UZ
  17. Agrestowa
  18. Zacisze/Prosta
  19. Botaniczna (Mini Zoo)
  20. Jesionowa
  21. Krośnieńska (Zielona Strzała)
  22. Wyszyńskiego/Słowacka
  23. Wyszyńskiego/Monte Cassino
  24. Zawadzkiego/Cyryla i Metodego
  25. Wyszyńskiego/Wiśniowa
  26. 1 Maja (Zielona Strzała)
  27. Batorego/Obywatelska
  28. Plac Słowiański
  29. Konstytucji 3 Maja (Wenus)
  30. Sulechowska (CRS)
  31. Krępowska (Chynów)
  32. Dworcowa (dworzec PKP)
  33. Dworcowa (dworzec PKS)
  34. Wyspiańskiego (pływalnia)
  35. Batorego/Zamoyskiego
  36. Odrzańska (Łężyca)
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00