ZIELONA GÓRA:

Jeszcze biblioteka czy już #biblioteka? W „Norwidzie” o książkach, czytaniu i robotach

Spotkania autorskie, wystawy i możliwości skorzystania z technicznych nowinek proponuje w najbliższym czasie biblioteka Norwida. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Tegoroczne hasło święta to #biblioteka. Ma ono przypominać, że współczesnym książnicom bardzo bliskie są nowoczesne technologie, a hasztag jest przecież znakiem rozpoznawczym wielu portali społecznościowych. Spełnia też rolę porządkującą – tak jak klasyfikacja zbiorów w bibliotekach.

Podkreślamy naszą nowoczesność, interakcję z nowymi technologiami, również naszą obecność na portalach społecznościowych. Staramy się iść za wiodącym tematem tej ogólnopolskiej akcji. Świetnie wpisuje się w niego mediateka Góra Mediów, bo organizuje dni otwarte z wirtualną rzeczywistością. Będzie można skorzystać z tej propozycji w godzinach otwarcia placówki. Myślę, że świetnym przykładem wpisującym się w temat Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek są też warsztaty z robotem Photon, które również proponuje Góra Mediów, a więc podstawy programowania, kodowania.Dorota Kaczmarek, kierownik Działu Promocji biblioteki Norwida

Gośćmi biblioteki Norwida w tym czasie będzie wielu artystów, m.in. kandydat do Literackiej Nagrody Nobla, Kolumbijczyk Winston Morales Chavarro, poeta Sebastian Piórkowski oraz aktor i reżyser Wiesław Komasa. Każde pokolenie wielbicieli literatury znajdzie zapewne coś dla siebie.

Naszym gościem będzie laureatka Lubuskiego Wawrzynu Literackiego – pani Halina Grochowska, która otrzymała tę nagrodę w tym roku za powieść „Poprawiny”. Będzie również bardzo interesująca rozmowa, którą poprowadzi poeta Czesław Sobkowiak. Młodych odbiorców zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Tatką, blogerką, autorką m.in. książki „Porypana panna”.Dorota Kaczmarek

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Zielonej Górze rozpoczną się już dziś, 6 maja. Oficjalnie potrwają do 15 maja, ale w rzeczywistości ich program jest znacznie bogatszy. Można się o tym przekonać, zaglądając – również wirtualnie – do biblioteki Norwida.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00