UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Krótkofalarstwo to nie tylko pasja. To też sposób na niesienie pomocy potrzebującym

Za nami kolejna odsłona programu “Koła w ruch”. Tym razem Małgorzata Włodarczyk spotkała się z działaczami studenckiego koła naukowego “Krótkofalowców SP3 PGX”. Koło działa na naszej uczelni od roku i liczy 5 działaczy. 

Spotykają się oni w każdy czwartek o godzinie 17. I co ważne – dołączyć do nich może tak naprawdę każdy. Mówi Maksymilian Prokopowicz, przewodniczący koła.

Nie muszą to być studenci. Zapraszamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze. Wystarczy żeby interesowały się łącznością. Przede wszystkimi nawiązujemy łączności cyfrowe i foniczne. Staramy się, żeby były one jak najdalsze. 

A to oznacza, że zielonogórskim krótkofalowcom udaje się czasem nawiązać kontakt nawet z kolegami po fachu zza oceanu. Zajmują się oni także programowanie sond do balonów stratosferycznych. Ich umiejętności mogą się przydać również podczas klęsk żywiołowych, jak podczas powodzi w 1997 roku.

Krótkofalowcy zapewnili łączność. Dowiadywali się w ten sposób czego potrzeba mieszkańcom i gdzie. 

Mówił Eryk Glinka, jeden z działaczy KN Krótkofalowców SP3 PGX. Więcej na temat kół naukowych działających na Uniwersytecie Zielonogórskim możecie zobaczyć i usłyszeć w programie “Koła w ruch”. Audycja co środę na antenie Radia Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00