VII Lubuski Piknik Zdrowia dobiegł końca. Do Drzonkowa zjechały całe rodziny, żeby spędzić wspólnie weekend i dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego zdrowia.
Uczestnicy VII Lubuskiego Pikniku Zdrowia mieli okazję odwiedzić stoiska, należące do najróżniejszych wystawców. W tym roku impreza była połączona z kampanią społeczną pod nazwą: „Stop Uzależnieniom”. Celem imprezy było propagowanie zdrowego trybu życia wśród Lubuszan. Więcej o pikniku powiedziała Ewa Jaske z Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Ewa Jaske, Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studentki z koła naukowego „36 i 6” przygotowały zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O szczegółach opowiedziały Magdalena Klejna z koła naukowego oraz Ewa Skorupka, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ.
Magdalena Klejna, koło naukowe “36 i 6” Wydziału Lekarski i Nauk o Zdrowiu UZ
Ewa Skorupka, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ
Oprócz specjalistów w dziedzinie zdrowia, na pikniku pojawiły się również lokalne stowarzyszenia. Jednym z nich była Fundacja Bezpieczne Miasto, która informowała zebranych o kwestiach związanych z profilaktyką społeczną.
podkom. Aneta Atłachowicz, Fundacja Bezpieczne Miasto
Piotr Puchała, Fundacja Bezpieczne Miasto
Sporym zainteresowanie cieszyło się stoisko inicjatywy Spoko Tato. Jej członkowie zachęcali zebranych do zostania morsem. Przedstawiali oni korzyści, jakie płyną z kąpieli w ziemnej wodzie.
Grzegorz Blaut, inicjatywa Spoko Tato
Organizatorzy przyznają, że frekwencja na Pikniku Zdrowia jest z roku na rok coraz większa. Świadczy to o tym, że Lubuszanie chcą wiedzieć, jak zadbać o siebie i swoich bliskich.
Autor: Karina Nicińska, Maciej Skorżepo