Zielona Góra to nasze miasto. Chcemy żeby było piękne i dobrze zarządzane. Dlatego reagujemy wtedy, kiedy widzimy, że tak nie jest. – tak piszą sami o sobie na profilu facebookowym.
W szeregi nowej formacji weszli m.in. członkowie Stowarzyszenia My Zielonogórzanie, Towarzystwa Upiększania Miasta, Stowarzyszenia Społecznego Ekspresja, Centrum Twórczego F13, Lepsze Lubuskie, a także komitety obywatelskie mieszkańców osiedla Braniborskiego oraz Jędrzychowa.
Miejski Ruch Obywatelski będzie inicjował wywołanie uchwały, w sprawie stworzenia regulaminu konsultacji społecznej, który zawierać ma standardy i narzędzia konieczne do stworzenia konsultacji społecznych. – mówi Aleksandra Mrozek.
Aleksandra Mrozek
Z kolei Joanna Liddane podkreślała konieczność powołania architekta i plastyka miejskiego. Dodajmy, że „Stop chaosowi architektonicznemu w mieście” to jedno z haseł "Obywateli".
Joanna Liddane
Wojciech Kowalski-Mierkiewicz przedstawił pomysł na nowoczesną gospodarkę odpadami. Stowarzyszenie Ekspresja promuje system Eko AB Andrzeja Bartoszkiewicza, który umożliwia powstanie nowych miejsc pracy, a także odzyskiwania surowców z domowego kosza na poziomie 70%.
Wojciech Kowalski-Mierkiewicz
Na spotkaniu pojawił się również pomysł utworzenia kreatywnego placu zabaw.
Emilia Konrad
Swój ciąg dalszy znalazł również spór o Braniborskie. Mieszkańcy tego osiedla chcą, aby ten teren stał się z powrotem miejski oraz by powstał tam park.
Ryszard Belica
Do współpracy z Obywatelami Zielonej Góry zaproszeni są wszyscy, którym na sercu leży dobro miasta. Aktualności związane z porozumieniem znajdziecie na ich profilu facebookowym pod tym adresem.
Autor: Paweł Hekman, Tomasz Derwich