Okazała wygrana Zastalu w Estonii

Trzecie zwycięstwo w lidze północnoeuropejskiej koszykarzy Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie w swoim trzecim turnieju ENBL w Tallinnie pokonali gospodarzy tej rundy, Tal Tech Optibet aż 104:85.

Ekipa Olivera Vidina była zdecydowanym faworytem meczu z dwunastym zespołem ligi łotewsko-estońskiej, potwierdzając to od pierwszych minut spotkania. Pierwszą kwartę zielonogórzanie wygrali 32:14, deklasując rywali zwłaszcza w walce na tablicach. Błyszczał Alen Hadzibegović, który mecz zakończył z 20 punktami na koncie, w dodatku na stuprocentowej skuteczności w rzutach z gry, 7/7!

Zielonogórski trener umiejętnie rotował dziesiątką swoich podopiecznych. Pograł każdy, także najmłodsi w zespole – Michał Pluta (21:37) i Tobiasz Dydak (17:40).

Zastal w stolicy Estonii pozostaje. W środę jeszcze jeden mecz, tym razem z siódmym zespołem ligi litewskiej – Siauliai, który we wtorek przegrał wysoko z Sigalem Prisztina 67:91. Mecz w Tallinnie w środę w południe naszego czasu.