Ramię w ramię z uczniami szkół. Pogromcy Bazgrołów uczą kompleksowo. To praca fizyczna i lekcja wychowawcza oraz obywatelskości. Miejsce: wejście do Doliny Gęśnika.
Pracy jest sporo, bo na murach od strony os. Zastalowskiego sporo jest namalowanych haseł ksenofobicznych i rasistowskich.
To są wrota do Doliny Gęśnika, gdzie będzie niedługo otwarty park za prawie 10 mln zł. Jest pomysł, żeby zaangażować młodzież. Niech wiedzą, jak ciężko jest oczyścić takie bazgroły. Docelowo powstanie tu fajny mural.Filip Gryko, radny Zielonej Razem
Obraźliwe hasła dotyczą coraz częściej naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. W akcji bierze udział też Ukrainka Irina Brovko z Fundacji Lyada. Dla niej ta forma edukacji ma wyjątkowe znaczenie.
Bardzo ważne są akcje tego typu. Zachęcam szkoły do tego typu warsztatów, rozmów o ludziach innych narodowości, którzy tutaj żyją, chodzą do szkół i chcą się zintegrować z innymi ludźmi. Dzieci powinny być świadome tego, że warto rozmawiać, a przestać oceniać ludzi pod względem narodowości.Irina Brovko, Fundacja Lyada
W zamalowywanie przestrzeni włączyła się firma UPC, która sfinansowała materiały. W piątek uczniowie wykonywali prace przygotowawcze pod powstanie muralu. Konkretne owoce tej pracy powinny być widoczne już po weekendzie.