Na pierwszy ogień poszło CIS. Zapytaliśmy Anitę Buraczewską, specjalistę ds. promocji co przygotowało Centrum. – Realizujemy nowy projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, który będzie trwał dwa lata. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy to 2,5 mln złotych – wyjaśnia przedstawicielka CIS.
Udział w projekcie mogą wziąć przed wszystkim osoby posiadające status bezrobotnego przez minimum 12 miesięcy. Szkolenie przewidziane jest dla 130 osób, które będą mogły odbyć praktykę w 9 zawodach. – Kucharz małej gastronomii, robotnik magazynowy, ogrodnik florysta czy opiekun środowiskowy – wymienia Buraczewska dodając, że to nie wszystkie kursy.
Oferta szkoleń Powiatowego Urzędu Pracy będzie gotowa na przełomie stycznia i lutego. Urzędnicy cały czas zbierają listę firm, które chcą zaoferować praktyki. Irena Radziusz, zastępca dyrektora urzędu twierdzi, że bezrobotny nie powinien czekać na szkolenia grupowe. – Bezrobotny może składać u nas wnioski o szkolenia indywidualne, określa tylko celowość szkolenia. Wiadomo jednak, że każde szkolenie może przyczynić się do poprawy sytuacji tego bezrobotnego – przekonuje Irena Radziusz.
Autor: Kamil Żeberski