W Nowym Kisielinie nauka i biznes idą w parze. Park Naukowo-Technologiczny oferuje zarówno badaczom, jak i przedsiębiorcom pomieszczenia biurowe, laboratoria oraz pomoc wykwalifikowanej kadry.
W skład obiektu wchodzą trzy centra badawcze dla trzech różnych dziedzin nauki: budownictwa, nanotechnologii i technologii informatycznych. Pracownikom parku nieobce są też projekty medyczne. Poza tym w Nowym Kisielinie funkcjonuje centrum szkoleniowe dla operatorów urządzeń przemysłowych. – Odnajdą się w nim ci, którzy łączą systemy informatyczne z przemysłem, choćby obsługę maszyn CNC. Szkolimy operatorów – myślę, że wszystkie firmy informatyczne mogłyby skorzystać z usług tego centrum – uważa Krzysztof Burda, kierownik ds. marketingu w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.
Na terenie parku działa m.in. producent grafenu – Advanced Graphene Products. Niedawno ogłoszono też budowę zakładu produkcyjnego dla firmy HUT Technika Środowiska, która zajmuje się recyklingiem odpadów.
W strefie w Nowym Kisielinie trwają także przygotowania do Lubuskiego Forum Technologii Przemysłowych. Będzie to spotkanie głównie dla firm z przemysłu metalowego i ciężkiego. O działalności Parku Naukowo-Technologicznego dowiecie się więcej z całej rozmowy.
Krzysztof Burda