50 regionalnych producentów żywności wystawia swoje wyroby na Wielkanocnym Zielonym Targu w Ochli. Na terenie Zagrody Kamiennej w Muzeum Etnograficznym do zakupienia są ciasta, miody, zakwasy na żur, sery, wędliny czy świąteczne rękodzieło.
Zazwyczaj regionalną żywność czy robótki ręczne możemy nabyć w skansenie w niedziele, jednak ze względu na Wielkanoc dzień targowy przypada teraz na Wielki Piątek.
Coraz więcej mieszkańców okolicy dowiaduje się o naszej imprezie i zauważamy wzrost klientów. Będziemy poszerzać ten piknik. Zbliża się okres piknikowy, więc nie będzie to tylko okazja do zakupów, ale również do zrelaksowania się na miejscu.Paula Lencewicz, Twój Zielony Targ
Strefę relaksu na czas trwania targu przygotował urząd marszałkowski. Jest to forma promocji województwa, a także Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dla tych, którzy przybędą, chcemy zaoferować symbol, trochę urzędu marszałkowskiego i PROW-u, w postaci leżaków. Można posiedzieć, odpocząć, porozmawiać. To nie tylko szybkie zakupy i do widzenia. Teren Muzeum Etnograficznego w Ochli jest uroczy, a więc to też okazja do spaceru.Stanisław Tomczyszyn
Wielkanocny Zielony Targ potrwa do godziny 16:00. Jest jednym z mnóstwa wydarzeń, które samorząd województwa promuje w swoim kalendarzu imprez.
Oferujemy najlepsze według nas imprezy, które są wyróżnione wytłuszczoną czcionką. Polecamy je szczególnie, oczywiście nie mówiąc, że inne są mniej ważne. Ale będziemy starali się na tych imprezach bywać. Naprawdę, w województwie lubuskim wbrew pozorom dzieje się bardzo dużo. Każda gmina, miejscowość, miasto ma jakąś swoją markę i chce ją dobrze sprzedać.Stanisław Tomczyszyn
Wśród rekomendowanych imprez są m.in. czerwcowe Dni Województwa Lubuskiego i lipcowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich.