ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Prace przy rondzie św. Urbana: Jest obsuwa, ale do świąt zostaną zakończone podstawowe zadania[WIDEO]

Czy zielonogórscy kierowcy dostaną na święta prezent w postaci gotowego Ronda Urbana? To jedna z najważniejszych inwestycji logistycznych w mieście, która od tygodni testuje cierpliwość zmotoryzowanych. Gościem Rozmowy na 96FM był wiceprezydent Zielonej Góry, Paweł Tonder. Jak zapewnił na naszej antenie – mimo trudnej pogody w listopadzie, drogowcy robią wszystko, by kluczowe prace zakończyć przed Wigilią.

Celem na teraz jest, aby mieszkańcy mogli korzystać z nowej infrastruktury w okresie wzmożonego ruchu świątecznego. Jak wyjaśniał na naszej antenie wiceprezydent Paweł Tonder, formalnie czas na oddanie inwestycji jest nieco dłuższy.

Wykonawca robi wszystko oczywiście, żeby jak największy zakres był przygotowany i teraz koncentruje swoje prace na tym, aby do świąt na tarczy ronda ułożyć warstwę ścieralną, tak? Wraz z oznakowaniem pionowym. Czym będzie można przywrócić oczywiście jeszcze na tymczasowe organizacje ruchu na tym rondzie, no ale na pewno będą jeszcze trwały prace. No ta ostatnia huśtawka pogodowa, no listopad nie był, nie rozpieszczał branży drogowej za bardzo

Początek 2026 roku upłynie pod znakiem prac wykończeniowych i porządkowych. Będzie to czas na tzw. kosmetykę, demontaż starych elementów i przygotowanie terenu do ostatecznych odbiorów technicznych.

No jeżeli i Nic się nie wydarzy, jak się armagedon pogodowy, to tak jak powiedziałem do świąt warstwa ścieralna powinna być ułożona i wykonawca będzie pewnie finiszował w przyszłym roku. Ten finisz polega już na kosmetyce? Tak, elementy, które podlegają rozbiórce, kosmetyce, także wszystkie elementy, które musi wykonawca, aby zgłosić odbiór robót, zrobić. Będzie musiał je wykonać, posprzątać, oczyścić teren, doprowadzić go do tego. stanu już finalnego i te prace będą na pewno trwały

Należy jednak pamiętać, że przejezdność ronda nie oznacza całkowitego zakończenia budowy. Więcej w najnowszej Rozmowie na 96FM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00