W ubiegłym tygodniu Grzegorz Maćkowiak zwrócił się do Marcina Pabierowskiego z prośbą o interwencję w sprawie pobytu nielegalnych imigrantów na terenie Zielonej Góry. Magistrat odpowiedział spotkaniem z dyrektorem sztabu kryzysowego i przedstawicielami straży granicznej, z którymi spotkał się Marek Kamiński. U nas komentarz w tej sprawie wiceprezydenta Flakowskiego.
Czy są konkretne dowody na pobyt nielegalnych imigrantów w naszym mieście? Wciąż nie doczekaliśmy się konkretnych danych i dokumentów potwierdzających lub zaprzeczających stawianej od kilku miesięcy tezy przez przedstawicieli PiS w regionie. – Zachęcam do zapoznania się z kompetencjami władz gmin w Polsce – radnemu Maćkowiakowi na naszej antenie odpowiedział wiceprezydent Flakowski.
W środę pan prezydent Marek Kamiński odbył naradę z przedstawicielem Straży Granicznej i uczestniczył w niej również pan dyrektor Mach. Powzięliśmy informacje dotyczące bieżącego stanu. Jest to stan, który nie odbiega od jakiejś normy dotyczącej całego naszego państwa. Służby pracują. Ja też pana radnego Maćkowiaka i całe środowisko Prawa i Sprawiedliwości zachęcam do rozsądku. Choćby u pana na antenie wskazywano, że nie można ufać przedstawicielom Platformy Obywatelskiej. Traktuję to jako żart i poczucie humoru
Flakowski podkreślił, że przez ostatnie 8 lat to PiS formułowało politykę migracyjną, a ta pozostaje w kompetencji administracji rządowej.
Gościłem u pana wojewody Marka Cebuli, z którym też jesteśmy na bieżąco w kontakcie z jego służbami i zapewniam mieszkańców, że nie ma tu jakiegoś nadzwyczajnego zjawiska i do wszystkich osób też apeluję o pewnego rodzaju tolerancję, zdrowy rozsądek, ale też prosiłbym, jeżeli zdarzają się jakieś sytuacje nienormatywne, które w ocenie mieszkańców zagrażają ich bezpieczeństwu, to prosimy o informowanie odpowiednich służb pod numerem 112. Natomiast zapewniam, że miasto też jest w stałym kontakcie ze służbami i podejmujemy stosowne działania, jeżeli jakieś sygnały otrzymujemy od mieszkańców to reagujemy
W tym temacie czekamy również na odpowiedź zielonogórskiej Policji.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.